لوگو امرداد

بازدید چشمگیر گردشگران نوروزی از گوردخمه یزد

گوردخمه‌ی زرتشتیان یزد یکی از جاذبه‌های گردشگری استان یزد، در هنگامه‌ی نوروز میزبان گردشگرانی از شهرهای گوناگون است که برای بازدید از شهر تاریخی یزد به این استان مسافرت کرده‌اند.

برج خاموشان یا همان گوردخمه‌ی زرتشتیان یکی از جاذبه‌های گردشگری دیدنی در استان یزد به شمار می‌آید که هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. جایگاهی بر فراز بلندی‌ها که زرتشتیان تا چند دهه‌ی پیش مردگان خود را در آن رها می‌ساختند، زیرا بر این باور بودند که نباید با به خاک سپردن و سوزاندن و در آب رها ساختن مردگان، آب و باد و خاک را آلوده ساخت. از این‌رو، دخمه نه تنها یک جاذبه‌ی گردشگری، که نمادی از فرهنگ و آیین نیاکان زرتشتی و ارج‌گذاری آن‌ها به زیست‌بوم به شمار می‌آید.

دخمه و آتشکده‌ی یزد به عنوان دو جاذبه‌ی گردشگری برجسته‌ی استان زرتشتی‌نشین یزد در نوروز 1398 نیز همانند سالیان گذشته گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. شمار بازدیدکنندگان از این یادمان تاریخی زرتشتیان یزد نسبت به سال گذشته چشمگیرتر است. انجمن زرتشتیان یزد هر ساله می‌کوشد تا خدمات بیشتری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد.

گوردخمه‌ی زرتشتیان یزد در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی یزد در حوالی منطقه‌ی صفائیه و روی یک کوه رسوبی و کم ارتفاع به نام کوه دخمه جا گرفته‌ و روزهای نوروز از 7:30 تا غروب آفتاب پذیرای بازدیدکنندگان است.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

فرتور رسیده است.

0256

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-30