لوگو امرداد
نوروز خجسته بوت. سال خَش و خیبی دارتَه بیت

شادباش سخنگوی وزارت امور خارجه به گویش دری

پیام شادباش بهرام قاسمی به گویش دری به مناسبت زادروز اشوزرتشت پیام‌آور ایران باستان سخنگوی وزارت امور خارجه، زادروز اشوزرتشت و آیین نوروز را به گویش دَری خجسته باد گفت.

در پیام شادباش بهرام قاسمی، رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای و سخنگوی وزارت امور خارجه به مناسبت ششم فروردین‌ماه، سالروز زادروز اشوزرتشت، یگانه پیام‌آور آریایی، به هم‌میهنان زرتشتی چنین آمده است:

« تقارن عید نوروز و شکفتن بهار زیبا با تولد اَشو زرتشت، پیامبر آیین باستانی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت. سندشناسان و محققان، کهن‌ترین نغمه‌های ناب شعر و داستان‌سرایی را تا دوران حیات “اَشوزرتشت” جستجو کرده و در این جستجو به اوستا بویژه “گاتاها” رسیده‌اند، اثری که کهن‌ترین سروده‌ها و نیز داستان آفرینش را زمزمه می‌کند؛ یکی از سندهای معتبر این ادعا الفهرست ابن ندیم است.

“گاتاها” داستان حیات، هدف آفرینش و خلقت انسان است. روایت داستانی اوستا، جنگ میان خیر و شر و یادآوری جایگاه انسان در این جنگ سرنوشت ساز است. دعوت انسان به نیک پنداری، نیک گفتاری و نیک رفتاری و توالی این سه عنصر اصیل بی دلیل نیست. انسان فانی تنها در سایه این شاه کلید به جریان لایزال خیر و سعادت و رستگاری خواهد پیوست. تولد اَشوزرتشت و سال نو را به همه پیروان آیین زرتشتی بویژه هموطنان پرمهر زرتشتی تبریک و شادباش عرض می‌نمایم. نوروز خجسته بوت. سال خَش و خیبی دارتَه بیت.»

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-30