تارنمای خبری امرداد
با هماهنگی هیات‌اجرایی برگزار شد

گراميداشت نخستين اشتاد ايزد سال 1401 در آدريان بزرگ

 اشتاد ایزد و فروردین‌ماه با هماهنگی هیات اجرایی آدریان بزرگ تهران، و باشندگی تنی چند از همكیشان گرامی داشته شد.
آغازگر برنامه نیایش همگانی تندرستی با آوای شهین شیرمردی و سپس خوانش بندهایی از گات‌‌ها؛ سروده‌های اشوزرتشت اسپنتمان، با آوای نگار بزرگ چمی، بود. در ادامه و در فضای باز آدریان، حرکات هوازی، كششی و نرمشی برای كمر، زانو و گردن و …، از سوی بانو مهری منوچهری و با همراهی باشندگان به اجرا درآمد. بخش همپرسگی، با سخنان نگار بزرگ‌چمی، دانش‌آموخته‌ی دكترای داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی، درباره‌ی «كم كاری تیروئید، علت پیدایش آن، چگونگی تشخیص و نشانه‌های بیماری، شیوه‌های درمان با دارو، تغذیه مناسب و كنترل آن»، پی گرفته شد. دكتر بزرگ‌چمی، در آغاز پیرامون علت پیدایش و چگونگی تشخیص بیماری در افراد و نشانه‌های معمول آن، سخن گفت. ایشان در ادامه به شیوه‌های درمانی با دارو با توجه به پیشرفت و تشخیص پزشک و زمان مناسب مصرف دارو اشاره کرد و سپس به معرفی خوراكی‌های سودمند و تغذیه مناسب برای بیماران، پرداخت كه با استقبال و توجه باشندگان همراه بود. این بخش با پرسش‌ها و پاسخ‌های گوناگون به پایان رسید.
ادامه بخش گرامیداشت اشتاد ایزد و فروردین‌ماه با سرگرمی و بازی‌های گروهی، دورهمی شاد باشندگان و پذیرایی با شیرینی، چای، نقل و … همراه بود.
در پایان، اجرای ترانه‌هایی زیبا و دلنشین، با هنرمندی شهین شیرمردی و دیگر باشندگان بود كه با همنوایی همكیشان، همراه شد.

دادبه اورنگی، منشی و هموند هیات اجرایی، به نمایندگی از هیات اجرایی آدریان بزرگ تهران در این آیین، باشنده و همیار بود. وی همراه با شادباش نوروز 3760 زرتشتی و نخستین اشتاد ایزد سال 1401 و با آرزوی سالی سرشار از تندرستی و شادی برای همه باشندگان و همكیشان، از تمامی والاهمتان برگزاری اشتاد ایزد در آدریان بزرگ و باشندگان در این آیین سپندینه، سپاسگزاری کرد و ابراز امیدواری نمود تا هیات اجرایی آدریان بزرگ بتواند در سال 1401، با روند ریشه‌كن شدن بیماری كوید در تهران، میزبان جشن‌ها و آیین‌های همكیشان در مجموعه آدریان بزرگ تهران، باشد.
این برنامه بامداد آدینه 26 فروردین‌ماه 1401 با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی، در فضای باز آدریان بزرگ تهران برگزار شد.

گزارش و فرتورها از هیات اجرایی آدریان بزرگ تهران است.
6744

5/5 - (3 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید