لوگو امرداد
نیک‌اندیشی همراه با پویش مهرپروران سبز

ثبت رکورد جمع‌آوری 55 هزار درِ بطری از سوی جوان شیرازی

مهتاب گشتاسبی، جوان زرتشتی شیرازی رکورد پیشین خود را در جمع‌آوری چهل و پنج هزار درِ بطری که با دادن آن به پویش(:کمپین) مهرپروران سبز به ثبت رسیده بود، پس از 18 ماه و این بار با دادن پنجاه و پنج هزار در بطری به پویش یادشده، افزایش داد.
مهتاب گشتاسبی پیرامون پویش‌های گردآوری درهای پلاستیکی بطری نوشابه، دوغ و سایر نوشیدنی‌ها که با هدف نگاه‌داری از زیست‌بوم و گردآوری پسماند و بازگشت مواد ضایعاتی به چرخه تولید و انجام کاری خیرخواهانه برای فراهم کردن هزینه ساخت ویلچر برای کودکان معلول و نیازمند راه‌اندازی شده‌اند، گفت: «این کار به شکل خودجوش و مردمی انجام شده و همه هم‌میهنان می‌توانند با گردآوری در بطری‌ها و دادن آن به پویش‌های ایجاد شده در این راستا و همچنین با آگاهی‌رسانی به دوستان و آشنایان خود، در این کار خداپسندانه شرکت کنند.»
وی ادامه داد: «جنس درها از پلی‌اتیلن است که کارایی زیادی در صنعت پلاستیک دارد و کارخانه‌ها استقبال خوبی برای خرید این گونه مواد دارند. به ویژه که طی ماه های گذشته قیمت محصولات پلاستیکی افزایش چشم گیری داشته است. از سال 94 که شنیدم پول‌های حاصل از فروش درها صرف خرید صندلی چرخ‌دار برای کودکان دارای معلولیت می‌شود، با همیاری زرتشتیان شیراز و حتا سیاوش خسرویانی و پدرش، از دوستان همکیش در یزد که با جمع آوری و ارسال 18 هزار درِ بطری، سهم به سزایی در ثبت رکورد جدیدم دارند، عزمم را برای بالا بردن شمارِ درهای گردآوری شده جزم کردم و خوشحالم که در یک کار گروهی برای چهارمین سال پیاپی به این مهم دست یافتم.»
گشتاسبی گفت : «از افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز و تعدادی از هموندان آن انجمن که همه ساله با باشندگی خود در زمان ثبت رکورد به تلاشم ارزشی دوچندان می بخشند، سپاسگزارم.»
وی پنجاه و پنج هزار در بطری جمع آوری شده را پسین آدینه 24 اسفندماه با همراهی افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز و سه تن از هموندان آن انجمن و شماری از زرتشتیان شیراز به کافه کتاب شهرکاغذی به عنوان نماینده‌ی پویش مهرپروران سبز، تحویل داد.
این جوان شیرازی به ترتیب در سالهای 94 ، 95 ، 96 رکوردهای جمع آوری10 هزار ، 25 هزار و 45 هزار درِ بطری را به ثبت رسانده بود.

1]

 ایستاده از راست افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز

2

 مهتاب گشتاسبی رکورد قبلی که دست خودش بود را ارتقا داد

3

 فرتور دسته جمعی با مهتاب گشتاسبی در ثبت رکوردش

4

5

فرتور از شهرام پوردهی است.

0114

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

7 پاسخ

  1. کار نشد ندارد.با کمی همت و تشویق دیگران بدون داشتن هزینه ای با دانه دانه در بطری می توان خدمتی به همنوع نمود .به وضوح می توان مفهوم واقعی قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شودرا دریافت.
    باشد که در کارهای نیک از یکدیگر پیشی جوییم.

  2. چه حس خوبی به من دست می دهد. وقتی يک دختر زرتشتی با چنين پشتکاری هر سال خويشکاری خود را اينگونه ادا می کند. بازهم شيراز و يک شيرازی. بابا دمتون گرم

  3. چقدر خوبه که اين شيرازی ها يک بعدی نيستند و اجتماعی هستند و در هر زمينه ای فعاليت دارند، نه فقط فعاليت بلکه در حد متوسط به بالا. هميشه به شيرازيها قبطه خورده ام، چقدر فعال و شاد و خوشحاليد. بگم ماشالله که چشم نخوريد. همينطور ادامه بديد. اگر کنارتان نيستم ولی گزارش هايتان را انتظار می کشم .

  4. اميدوارم بتونید به رکورد 100 هزارتا هم برسید. موفق باشيد.

  5. هر گاه خودمان را باور کرديم. بهترين ها را بدست آورديم. حيف که هم سن و سال های ما درگير افکار بيهوده و روزمرگی شده اند. مهتاب خانم درود برتو و شيرازی ها که همت داريد . سال پربارتری براتون آرزومندم.

  6. آتريسا باهات موافقم . بارها شده فکر می کنم ميبينم از 24 ساعت شبانه روز زمانم رو به کار مفيد يا فکر و ايده ای جديد اختصاص نميدم و به روزمرگی افتاده ام. واقعاً کار اين دختر و همشهرياش ستودنيه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-05-03