لوگو امرداد

«گلستانه» نخستین موزه سلفی ایران در مشهد گشایش یافت

موزه سلفی، موزه‌ای نوپا در جهان است با دیرینگی نزدیک‌به 3 سال و وجه تمایز آن با دیگر موزه‌هایی که دولتی و رسمی هستند، در این است که بازدیدکنندگان در این موزه عملا می‌تواند از تمامی سوژه‌ها که بیشتر عتیقه‌جات در پیوند با حرفه‌ای ویژه، کهن یا آثار بسیار قدیمی منطقه خاص جغرافیایی باشند و فضاهای موزه، عکسبرداری کنند که نیک می‌دانیم چنین امکانی در موزه‌های رسمی و دولتی به‌سادگی شدنی نیست.

محیط موزه به نوعی باید آمادگی نمایش زیبایی‌شناسی منطقه جغرافیایی ویژه‌ای را داشته باشد یا به شکلی تبلیغ نقل‌قول مجازی در مورد فرهنگ، هنر و صنعت یک جامعه از روزگاران کهن باشد.

مجید بندارمقدم از استادان پیشکسوت عکاسی در مشهد و خراسان رضوی، مدیرمسوول این موزه از رویکرد خود در این باره می‌گوید: «رویکرد من برای راه‌اندازی این موزه در قالب معرفی و به نمایش گذاشتن ادوات عکس و عکاسی به صورت توالی تاریخی از عکاسی استان خراسان رضوی است.»

28 اردیبهشت‌ماه 1401 خورشیدی، این موزه چند‌منظوره از سوی مدیران محترم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهندس احسان زهره‌وندی و آقای خانزایی به همراه هیات همراه به نیکی گشایش یافت.

گلستانه، شامل کافه‌موزه، کافه گالری و کافه کتاب است که محیطی آرام و زیبا میزبان دوست‌داران گرامی است.

ورودی موزه برای بازدیدکنندگان بومی 5000 تومان و برای گردشگران خارجی 100 هزار تومان است.

01 Nasiri 02 Nasiri 03 Nasiri 04 Nasiri 05 Nasiri 06 Nasiri 07 Nasiri 08 Nasiri 09 Nasiri 10 Nasiri 11 Nasiri 12 Nasiri 13 Nasiri 14 Nasiri 15 Nasiri 16 Nasiri

17 Nasiri 18 Nasiri 19 Nasiri 20 Nasiri 21 Nasiri

فرتورها از شرمین نصیری است.

4090

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-07-12
امرداد