لوگو امرداد
با هماهنگی هیات اجرایی برگزار شد

گرامیداشت اشتاد ایزد و خوردادماه در آدریان بزرگ تهران

با هماهنگی هیات اجرایی آدریان بزرگ تهران، آیین اشتاد ایزد و خوردادماه با باشندگی تنی چند از همكیشان و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برگزار شد.

برنامه گرامیداشت اشتادایزد بامداد سه‌شنبه 24 خوردادماه 1401 خورشیدی با گردهمایی شماری از زرتشتیان در فضای باز آدریان بزرگ تهران، برگزار شد. نیایش همگانی با اجرای مهشید مرزبانی، به دوش آرمی و تندرستی و شادی همه همكیشان آغازگر برنامه بود. در ادامه و در فضای باز آدریان، حرکات هوازی، كششی و نرمشی از سوی مهری منوچهری و همراهی باشندگان با موسیقی شاد برگزار شد. در ادامه نیز همپرسگی با سخنان نگار بزرگ چمی، دكتری داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی، درباره‌ی «کمر درد و درد سیاتیک، علت پیدایش آن، چگونگی تشخیص و نشانه‌ی بیماری، شیوه‌های درمان با دارو، تغذیه مناسب و كنترل آن»، برگزار شد. دكتر بزرگ‌چمی، در آغاز سخن از پیدایش و چگونگی تشخیص بیماری در افراد و نشانه‌های معمول آن، مطالبی را برای باشندگان ارایه کرد. ایشان در ادامه به شیوه‌های درمانی با دارو با توجه به پیشرفت و تشخیص پزشک و زمان مناسب مصرف دارو اشاره نمود و سپس به معرفی مواد خوراكی و گیاهان دارویی مفید و تغذیه مناسب برای بیماران، پرداخت كه با استقبال و توجه باشندگان، همراه بود. این همپرسگی با پرسش‌ها و پاسخ‌های گوناگون همراه بود و در ادامه از  دكتر بزرگ‌چمی به پاس همراهی و همیاری ایشان در آیین اشتاد ایزد آدریان بزرگ، تقدیر و سپاسگزاری شد.
در ادامه نیز مهرانگیز ذهبی به نقل داستانی از مثنوی معنوی (مولانا)، پرداخت و همچنین از باشندگان با آجیل مشكل‌گشا پذیرایی نمود و  از ایشان هم به پاس همراهی در ارایه مطالب مفید، تقدیر و سپاسگزاری شد. در ادامه شیرین ایزدیار به فرخندگی و خجستگی جشن تیرگان، دستنبد «تیر و باد» را به همكیشان، پیشكش نمود كه مورد استقبال باشندگان، قرار گرفت. همچنین در ادامه آیین اشتاد ایزد با دهش مهین سلامتی و همیاری پروین شش‌برادران و پوران خسروی، تهیه و پخت سیرگ نیز انجام شد.
ادامه‌بخش این آیین، اجرای ترانه‌هایی دلنشین با هنرمندی شهین شیرمردی و همنوازی اربونه بود. پذیرایی از باشندگان با شیرینی و چای، سیرگ و پشمک،  پایان‌بخش آیین اشتاد ایزد و خوردادماه، شد.

1 13

2 14

3 14

4 15

5 12

6 12

8 13

 

10 12

11 9

12 7

13 6

14 6

15 6

گزارش و فرتورها از هیات‌اجرایی آدریان بزرگ تهران است.
6744

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-28