تارنمای خبری امرداد

نشست تخصصی موزه و وقف در موزه‌ی ملی ایران

به مناسبت پاسداشت دهه‌ی وقف و پیرامون نمایشگاه میراث وقف که شنبه 11 آبان‌ماه 1398 خورشیدی گشایش یافت، «نشست تخصصی موزه و وقف» در موزه ملی ایران برگزار می‌شود. 

 به گزارش روابط عمومی موزه‌ی ملی ایران، این نشست در دو محور و با حضور کارشناسان و موزه‌داران برگزار خواهد شد. محور نخست درباره‌ی «موزه و وقف و طرح محتوایی مرتبط به آن» با سخنرانی میرسیداحمد محیط‌طباطبایی فرنشین (:رییس) ایکوم ایران و رضا دبیری‌نژاد موزه‌دار و فرنشین موزه‌ی ملی ملک و محور دوم «موزه‌ها و مجموعه‌های موزه‌ای وقفی» با سخنرانی مهندس نوشاد رکنی فرنشین اداره‌ی اطلاعات فرهنگی کتابخانه و موزه‌ی ملی ملک با موضوع «وقف‌نامه‌ی حاج حسین‌آقا ملک»، دکتر مصطفی ده‌پهلوان استاد دانشگاه و فرنشین موسسه‌ی باستان‌شناسی دانشگاه تهران و فرنشین موزه‌ی مقدم با عنوان موزه‌ی وقفی دانشگاهی (موزه مقدم)، کرم میرزایی موزه‌دار و فرنشین موزه‌ی باستان‌شناسی و هنر دوران اسلامی معرفی آثار وقفی موزه‌ی باستان‌شناسی و هنر دوران اسلامی موزه‌ی ملی ایران برگزار می‌شود.

این نشست را موزه‌ی ملی ایران با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه، کمیته ملی ایکوم در ایران و کتابخانه و موزه‌ی ملک برگزار می‌کند و ورود برای دوست‌داران آزاد است.

زمان برگزاری نشست دوشنبه 13 آبان‌ماه 1398 خورشیدی در تالار اجتماعات موزه‌ی ملی ایران است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.