لوگو امرداد

نشست نقد و بررسی کتاب با سخنرانی دکتر فرزانه گشتاسب

فرزانهنشست نقد و بررسی کتاب «دیباچه‌ای بر دین زردشتی» با حضور دکتر فرزانه گشتاسب، چهارشنبه 16 شهریورماه در کتابفروشی چشمه‌ی کریم‌خان برگزار می‌شود.

همایش با عنوان «زردشت و آیین او» و سخنرانی دکتر فرزانه گشتاسب، مدیر گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی پژوهشکده زبان‌شناسی و دانشیار پژوهشکده زبان پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی و دکتر حمیدرضا دالوند، هموند هیات علمی پژوهشکده زبان شناسی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی چهارشنبه 16 شهریورماه 1401 خورشیدی ساعت 18 در کتابفروشی چشمه‌ی کریم‌خان برگزار خواهد شد. كتاب‌فروشى نشرچشمه‌ی کریم‌خان‌ به نشانی تهران، خیابان کریم‌خان‌ زند، نبش میرزای شیرازی است.

این برنامه نشست نقد و بررسی کتاب «دیباچه‌ای بر دین زردشتی» نوشته‌ی جنی رز با ترجمه‌ی عسگر بهرامی است. جنی رز، دانشیار یکی از دانشگاه‌های امریکا و نویسنده‌ی چند کتاب درباره‌ی زرتشت و دین او، در این اثر با بهره‌گیری از منابع دست‌اول و نیز مهم‌ترین دستاوردهای دیگر پژوهشگران در زمینه‌های گوناگون گزارشی از برداشت‌های مختلف درزمانی و هم‌زمانی از دین زردشتی و مسایل فراروی پیروانش به دست می‌دهد که اینک در گستره‌ای فراتر از جغرافیای زادبومش آتش این دین را فروزان نگاه داشته‌اند.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-01