تارنمای خبری امرداد
دومین دوره کارگاه مهارت‌های زندگی به پایان رسید

برگزاری گهنبار دانش‌آموزی در خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان

آیین گهنبارخوانی چهره پیته‌شهیم و همایش پایان دومین دوره کارگاه مهارت‌های زندگی با مدیریت کودکان مهارت‌آموز خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران برگزار شد.

با به پایان رسیدن دومین دوره کارگاه مهارت‌های زندگی و همزمانی واپسین جلسه این کارگاه با گهنبار چهره پیته‌شهیم، آیین گهنبارخوانی پایان تابستان آدینه 25 شهریورماه 1401 خورشیدی با باشندگی شماری از همکیشان و اوستاخوانی موبدیار هرمز خسرویانی برگزار شد. در راستای خط‌‌مشی هیات مدیره خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران همه فرایندهای اجرایی این آیین با مدیریت کودکان هموند در دوره‌های کارگاه مهارت‌های زندگی به انجام رسید. در این آیین کامبیز فروزان، فرنشین خانه فرهنگ وهنر زرتشتیان تهران، گواهینامه پایان دوره‌ی شرکت‌کنندگان در کارگاه مهارت‌های زندگی را اهدا و از مربیان و نیک‌اندیشان جامعه سپاسداری کرد.
هیات‌ اجرایی خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران در راستای خط‌مشی و برنامه‌ریزی اجرایی خود و در راستای آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان ۷ تا ۱۲ سال با برنامه‌ریزی هماهنگ دو دوره کارگاه را در این حوزه در تابستان ۱۴۰۱ برگزار کرد. هدف‌گذاری دست‌اندرکاران آن بوده که با ایجاد بستر مناسب زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان را در بخش‌های هنری آموزشی، تعاملات اجتماعی، برنامه‌ریزی برای همازوری و ایجاد بستر برای شکوفایی توانمندی‌های آنها را فراهم نماید.

شش چهره گهنبار یادآور شش پله‌‌ی (:مرحله‌‌ی) آفرینش است. «پَیتَه‌شَهیِم» سومین چهره از شش گهنبار سال به چم (معنی) پایان تابستان است. در باور زرتشتیان گهنبار پیته‌شهیم هنگامه‌ی آفریده شدن «زمین» از سوی پروردگار است.

فرتورها رسیده است.

4090

5/5 - (3 امتیاز)
1 نظر
  1. پریسا دبیری می گوید

    سپاس فروان از هیات اجرایی خانه فرهنگ و هنر و بخصوص خانم ترانه سرایی که واقعا به بهترین نحو این کارگاه را برگزار کردند قدردان تمام محبتهایتان هستیم همیشه شاد و تندرست باشید و همتتان بلند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید