لوگو امرداد
سپاس‌داری از رتبه‌‌های برتر کنکور 97

شانزدهمین سالگرد درگذشت شادروان شاه‌جهان جم‌زاده

 شانزدهمین آیین سالگرد درگذشت شادروان شاه‌جهان جم‌زاده به کوشش انجمن زرتشتیان یزد با سپاس‌داری از رتبه‌‌های برتر کنکور 97 همراه شد.

به کوشش انجمن زرتشتیان یزد، شانزدهمین آیین سالگرد درگذشت دکتر شاه جهان فریدون جم زاده پسین آدینه ۲۵ امرداد برگزار شد. این مراسم از ساعت 16 در تالار بانو و کیخسرو بزرگچمی با اوستاخوانی موبدان پرویز مالی و بهروز نجمی زاده انجام شد.

پس از اوستاخوانی، زندگی‌نامه‌ی روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده به آگاهی باشندگان (:حاضران) رسانده شد، همچنین سپنتا نیکنام فرنشین انجمن زرتشتیان یزد به سخنرانی پرداخت.

در ادامه از شیرین یزدان پناه، رتبه برتر زرتشتیان یزد در کنکور سال ۱۳۹۷ در گروه ریاضی فیزیک و مازیار خسرویانی رتبه برتر زرتشتیان یزد در کنکور سال ۱۳۹۷ در گروه زبان انگلیسی سپاسداری شد. همچنین از فیروزه پوروشسب به عنوان مربی نمونه کلاس آمادگی زایمان(ویژه مادران) نیز سپاسگزاری شد.

گفتنی است روانشاد دکتر شاه جهان فریدون جم زاده  ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۲۹۸ در شهر یزد دیده به جهان گشود وی کوچکترین فرزند فریدون و لعل بود، وی دوران مدرسه را در مدرسه کیخسروی و دبیرستان مارکار یزد می گذراند و در امتحانات نهایی سال دیپلم، مقام نخست استان را کسب می کند، همچنین بورسیه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تهران را به دست می آورد. در سال ۱۳۲۵ با همایون خسروی ازدواج می کند. وی سپس به ریاست بیمارستان شرکت ملی نفت ایران انتخاب می شود و چندین سال در استان خوزستان و زندگی می کند و پس از ۳۳ سال و در سال ۱۳۵۶ بازنشسته می شود و در نهایت ۲۵ امرداد ۱۳۸۲ چشم از جهان فرو می بندد.

1

2

3

4

5

6

20

8

سپنتا نیکنام فرنشین انجمن زرتشتیان یزد
سپنتا نیکنام فرنشین انجمن زرتشتیان یزد

10

7

9

21

15

19

13

14

18

 

16

17

فرتور از منوچهر جمشیدی است.
6744

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-09-05