لوگو امرداد

آیین سالگرد زنده‌یاد ارباب فریدون زرتشتی در تهران

بیست و دومین آیین درگذشت روانشاد ارباب فریدون زرتشتی به کوشش خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران برگزار شد.

آیین آفرینگان‌خوانی بیست و دومین سالگرد درگذشت روانشاد ارباب فریدون زرتشتی پسین اردیبهشت امشاسپند و آذرماه گاهشمار زرتشتی، برابر با آدینه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۱ خورشیدی در تالار همایش مهربانو خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران برپا شد. خویشکاری اوستاخوانی را موبد هرمز خسرویانی به جا آورد. نماینده ایرانیان زرتشتی، شماری از هموندان هیات مدیره انجمن زرتشتیان تهران و هموندان هیات مدیره خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران از باشندگان در این آیین بودند.
ارباب فریدون زرتشتی از دهشمندان بزرگ هازمان زرتشتی است، که منزل شخصی خود را برای گسترش فرهنگ و هنر زرتشتیان پیشکش کرد و خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران در این جا راه‌اندازی شده است.

ارباب فریدون زرتشتی در کنار برادرش ارباب مهربان زرتشتی در داخل و ورای مرزهای میهن با دهشمندی خود در راستای رشد و بالندگی زرتشتیان نیکوکاری بسیاری انجام داده‌اند. شادروان ارباب فریدون زرتشتی در ۲۷ آبا‌ن‌ماه ۱۳۷۹ خورشیدی در آمریکا درگذشت اما به شوند مهر و دل‌بستگی آن روان‌شاد به میهن خود، پیکر او در خاک ایران و در آرامگاه قصر فیروزه‌ تهران به خاک سپرده شد. image1image2image3image4image5image6image7

فرتورها رسیده است.

4090

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-05