لوگو امرداد

پیام موبد دکتر مهربان پولادی به خجستگی شهریورگان

موبد دکتر مهربان پولادیفرنشین انجمن موبدان در پیامی به خجستگی شهریورگان، روز پدران و مردان نیک ایران‌زمین را گرامی داشت.

پیام موبد دکتر مهربان پولادی، فرنشین انجمن موبدان به سالمه 30 امردادماه 1402 خورشیدی، شهریور روز از ماه شهریور 3761 دینی را در ادامه می‌خوانیم:

جشن شهریورگان، شهریور روز از شهریور ماه که روز سی‌ام امردادماه است و به نام امشاسپند توانای خْـشَـتْـرَه ‌وَئیریَـه به معنی شهریاری آرمانی و شایسته می‌باشد. شهریور، چهارمین فروزه اهورامزدا بوده که در نهاد یکایک انسان‌ها به امانت گذاشته و مظهر سلطنت آسمانی و فر خدایی است.
خْـشَـتْـرَه ‌وَئیریَـه نماد توانایی، نیرومندی و دستگیری از بینوایان, خدمت به دیگران، شجاعت، دلاوری و خویشتن‌داری است. زرتشتیان در گذشته‌های دور در چنین روزی جشن شهریورگان را برای گرامیداشت جایگاه پدر جشن می‌گرفتند وهمه شاد بودند.
بر ماست که جشن پدر در روز شهريورگان را گران‌مايه دانسته و به مردان و پدران نيک اين سرزمين اهورایی پيشكش‌هايی بدهیم كه نشان از مهر قلبی‌ باشد، پيشكش‌هايی كه مهر و فروتنی خودمان است نه پيشكش‌هايی كه بوی پول می‌دهد.
در گات‌ها آمده خشترا نیروی اهورایی و بخششی است ارزشمند، از مینو به گیتی درخشش دارد و خواست‌های درونی راه اشا (راستی) را به خدمتگزاری مردم برخواهد انگیخت».
روز مرد و گرامی داشت روز پدر بر یکایک شما بزرگواران خجسته باد.
شاد زیوید تا زیوید به کامه زیوید

موبد دکتر مهربان پولادی
فرنشین انجمن موبدان

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-08