لوگو امرداد
در امرداد 485 بخوانید:

فرهنگ مهر، استادی فروتن و راستگو بود

p02 آیین رونمایی از کتاب «یک‌میراث استعماری؛ اختلاف بر سر جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک» و بزرگداشت استاد فرهنگ مهر، 31 اردیبهشت‌ماه 1403 با همکاری انجمن علمی مطالعات صلح ایران و موزه‌ی تصاویر معاصر، برگزار شد. کتاب یادشده نوشته‌ی دکتر مهر است که به‌تازگی به فارسی برگردان شده است.
در این نشست مصطفی معین، استاد دانشگاه علوم پزشکی و وزیر پیشین علوم، تحقیقات و فن‌آوری، دکتر فرهنگ مهر را استادی فروتن و راستگو برشمرد که در زمان ریاست دانشگاه شیراز خودباوری و استقلال رای داشت. او گفت: «من گواهی می‌دهم که دوره‌ی ریاست ایشان در دانشگاه شیراز، دوران موفقی بود و ما آثارش را می‌دیدیم. ایجاد اعتماد عمومی و دگرگونی‌ای که دانشگاه شیراز از دید کیفی پیدا کرد و نیز پیوندهای گسترده‌ای که با دانشگاه‌های جهان داشت، نتیجه‌ی مدیریت ایشان بود».
معین درباره‌ی کتاب دکتر مهر گفت: «این کتاب به‌شیوه‌ی علمی گردآوری شده و به مستندات تاریخی بسیاری اشاره شده است که به‌گمانم بی‌طرفانه است. دکتر مهر روی مساله‌ای دست گذاشته که مساله‌ی امروز ما هم هست. چندی پیش در  نشست سران عرب باز ادعای مالکیت بر جزایر سه‌گانه بازگو شد. پس در زمان خوبی این کتاب برگردان و چاپ شده است و می‌تواند برای حقایق تاریخی روشنگر باشد».
دکتر محمدکاظم سجادپور، رییس پیشین مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و استاد دانشکده‌ی روابط بین‌الملل، سخنران دیگر بزرگداشت دکتر فرهنگ مهر بود. او گفت: «نزدیک به سی‌وچند سال پیش، در کنفرانسی در بوستون آمریکا دکتر مهر را با همان پاپیون معرو‌فشان دیدم. این دیدار، با اصالت احترام‌آمیزی از سوی ایشان، همراه بود».

آنچه در بالا آمده است بخشی از گزارشی‌ست با عنوان «فرهنگ مهر، استادی فروتن و راستگو بود» که در تازه‌ترین شماره‌ی امرداد چاپ شده است.

متن کامل این گزارش را در رویه‌ی دوم (رویداد) امرداد 485 بخوانید

«امرداد» شماره‌ی 485  از شنبه 12 خوردادماه، 1403 خورشیدی، در روزنامه‌فروشی‌ها و نمایندگی‌های امرداد در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

خوانندگان می‌توانند برای دسترسی به هفته‌نامه‌ی امرداد افزون‌بر نمایندگی‌ها و روزنامه‌فروشی‌ها از راه‌های زیر نیز بهره ببرند.

فروش اینترنتی فایل پی‌دی‌اف شماره‌ی  485 هفته‌نامه امرداد

فروش اینترنتی نسخه‌ی چاپی شماره‌ی  485 امرداد

اشتراک ایمیلی هفته‌نامه‌ی امرداد

نشانی نمایندگی‌ها و دکه‌های فروش امرداد در تهران

برای دریافت فایل اکسل نمایه امرداد کلیک کنید

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-26