تارنمای خبری امرداد

آگاهی‌رسانی انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران درباره برگزاری آیین‌ها

انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران پیرامون چگونگی برگزاری آیین گهنبار پایان سال و آیین جاسبزباد سال نو تازه‌درگذشتگان  آگاهی‌رسانی کرد.

در آگاهی‌رسانی انجمن تفت‌وتوابع مقیم تهران آمده است، با توجه به بایستگی رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و پرهیز از گردهمایی در روزهای پیش رو، و هم‌راستا با  وَچَر انجمن موبدان تهران، آیین اوستاخوانی گاهنبار چهره همس پت میدیم‌گاه بدون حضور زرتشتیان، در انجمن تفت‌وتوابع مقیم تهران برگزار می‌شود و آیین جاسبزباد سال نو تازه‌درگذشتگان در روز نخست فروردین 1399 خورشیدی در خانه نرگس برگزار نمی‌شود.

1 نظر
  1. بهمن مرادیان می گوید

    با سپاس. بسیار تصمیم درستی است. برای گذر مناسب بسیار خوب است که تمامی فعالیت ها و مراکز و مراسم ها تعطیل شوند و فقط تمرکز بر آگاهی رسانی و کمک به افراد باشد. اگر انجمن ها تلاش کنند که هماهنگی نیز از نظر دریافت کمک های مالی و رساندن آنها انجام بدهند بسیار مناسب است. شاید در این مرحله بهترین راه حل این باشد که در تهران انجمن زرتشتیان تهران این مسئولیت را اگر می تواند قبول کند و شماره حساب خود را اعلام کند و در کرج، کرمان و اصفهان و شیراز هر کدام از این انجمن ها مسئولیت را قبول کنند و شماره حساب خود را اعلام کنند و نظم و هماهنگی رساندن کمک ها را مدیریت کنند. در یزد اگر هر کدام از انجمن های محله ایی بتوانند و این توانایی را در خود ببینند این مسئولیت را قبول کنند و به طور محلی مدیریت کنند اما در صورتی که نتوانند به انجمنی مثل انجمن یزد یا موسسه یسنا سپرده شود.
    بسیار مهم است که هر چه زودتر این هماهنگی انجام شود و لیستی با مشخصات به طور رسمی اطلاع رسانی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید