تارنمای خبری امرداد

گزارش از تنظیم و چاپ کتاب‌های آموزش دین زرتشتی در سال تحصیلی جدید

کتاب‌های آموزش دین زرتشتی در سال تحصیلی جدید با مصوبه‌ی کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور بازنگری و  دوباره تدوین و تنظیم شد. گزارش از روند چاپ و پخش کتاب دینی دانش‌آموزان زرتشتی در ادامه آمده است.

امسال در پی مصوبه‏‌ی کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور، کتاب‎های آموزش دین زرتشتی پایه‎های نهم، دهم و یازدهم با تنظیم و سرپرستی موبدیار پریا ماوندی و زیر نگرش انجمن موبدان تهران و کارگروه دینی به دو بخش کتاب‎های آموزش دین زرتشتی پیشرفته 1 و 2 و 3 و جزوه‌های بیشتر بدانیم، پیوست آموزش دین زرتشتی پیشرفته 1 و 2 و 3 به صورت جداگانه، تقسیم شدند.

بدین‌گونه کتاب آموزش دین زرتشتی پیشرفته 1 به همراه جزوه‌ی بیشتر بدانیم، پیوست آموزش دین زرتشتی پیشرفته 1 ویژه‎ی پایه‎ی نهم، کتاب آموزش دین زرتشتی پیشرفته‌ی 2 به همراه جزوه بیشتر بدانیم پیوست آن ویژه‎ی پایه‎ی دهم و کتاب آموزش دین زرتشتی پیشرفته 3 به همراه جزوه بیشتر بدانیم پیوست آن ویژه‎ی پایه‎ی یازدهم است.
کتاب‎ها و جزوه‌های پیوست آنها با سرمایه‌ی انجمن زرتشتیان تهران به چاپ رسیده است و همه‌ی حقوق انتشار و پخش آن به انجمن زرتشتیان تهران تعلق دارد.
کتاب‏‌های آموزش دین زرتشتی پیشرفته 1 و 2 و 3 از سوی نشر فروهر (وابسته به سازمان جوانان زرتشتی تهران-سازمان فروهر) مجوز لازم برای چاپ را گرفته است.

با هماهنگی کارگروه دینی زرتشتیان سراسر کشور، کتاب‎های دین‎آموز و اوستا برای مدارس زرتشتی، کلاس‏‌های دینی زرتشتیان در شهرهای مختلف زرتشتی‏‌نشین فرستاده شد. همچنین همراه با این کتاب‎ها، کلاه سپید برای دانش‎آموزان پسر و شال سپید برای دانش‎آموزان دختر پایه اول دبستان، و CD آوای دین بهی برای دانش‎آموزان پایه‎های اول و دوم دبستان، نیز سدره کشتی و CD آموزش بستن کشتی برای دانش‎آموزان پایه‎ی پنجم فرستاده شده است.

بهنام مرادیان، با همراهی بیژن نوشیروانی سرپرست کتاب‎های دین‎آموز پایه‎های اول تا هشتم، و موبدیار راشین جهانگیری سرپرست کتاب‎های اوستا پایه‎های اول تا ششم، هستند.

کتاب‎های اوستا با دهش نیک‌اندشان و کتاب‌های دین‎آموز و دیگر موارد ارسالی با دهش نیک‌اندیشان و یاری بنیاد خیریه سیروس یگانگی و همراهی دهشمند رستم یگانگی چاپ و آماده می‎شوند.

 

1 نظر
  1. همکیش می گوید

    چه گزارش جامع و خوبی به راستی نمیدانستم انجمن زرتشتیان تهران بخشی از هزینه های چاپ کتاب دینی را به عهده گرفته است. همیشه در گزارشهای کتاب دینی چند نام تکرار میشود و در کنار این نام های آشنا، دهشمندان نقش بسزایی دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید