تارنمای خبری امرداد

سپند بلندی؛ برگزیده استانی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی البرز

سپند بلندی با برگزیده شدن در نخستین دوره مسابقه‌های ادبیات و علوم انسانی پژوهش‌‌سراهای دانش‌آموزی استان البرز به مرحله کشوری این جشنواره‌ی علمی-پژوهشی راه یافت.

سپند بلندی برگزیده‌ی مرحله استانی در رشته‌ی ادبیات و علوم‌انسانی، بخش قصه‌گویی و نقالی با کسب امتیاز ارزیابی جشنواره علمی–پژوهشی پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی سال تحصیلی 99-1398، توانست به مرحله‌ی کشوری راه یابد.

مسابقه‌های ادبیات و علوم انسانی با رویکرد قصه‌گویی و نقالی، روایتگری و داستان کوتاه ویژه‌ی دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی در پژوهش‌سرای کوثر آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج به گونه مجازی برگزار شد. سپند بلندی، در مقطع تحصیلی دوره اول متوسطه، هنر نقالی بخش حماسی – پهلوانی شاهنامه فردوسی را در قالب فیلم ویدیویی به نمایش گذاشت. برگزیدگان مرحله استانی به آموزش و پرورش استان گلستان، قطب کشوری ادبیات و علوم انسانی مستقر در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آزاد شهر معرفی می‌شوند.

این نوجوان شاهنامه‌خوان از هموندان پیوسته‌ی گروه نقالی و شاهنامه‌خوانی زرتشتیان ایران به استادی و سرپرستی موبدیار پریا ماوندی است. وی در مسابقه‌های شاهنامه‌خوانی در مرحله کشوری و در سطح مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، جایگاه نخست را به دست آورد.
دستیابی به رتبه‌ی دوم در رشته‌ی مشاعره‌ی مسابقه‌های فرهنگی و هنری دانش‌آموزان منطقه ۱ کرج از دیگر افتخارات شایان یادآوری سپند بلندی است. سپند فرزند آنیتا امجد و موبد تورج بلندی، در پایه‌ی هشتم دبیرستان دوره‌ی اول استعدادهای درخشان شهید باهنر کرج مشغول به تحصیل است.

5/5 - (8 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید