تارنمای خبری امرداد
گزارش تصویری از

پایان بازسازی تالار ایرج سازمان پذیرایی انجمن زرتشتیان تهران

بازسازی و بهینه‌سازی تالار ایرج سازمان پذیرایی انجمن زرتشتیان تهران با یاری نیک‌اندیشان دهشمند به پایان رسید.

بازسازی اساسی دیوارها و تعویض راه‌آب و لوله‌کشی فرسوده برای جلوگیری از نشت آب و نم‌زدگی دوباره، بهینه‌سازی سیستم سرمایش و گرمایش تالار، از کارهای انجام شده با یاری نیک‌اندیشان دهشمند است. رستم خرمدین، سرپرست هیات گرداننده‌ی سازمان پذیرایی انجمن زرتشتیان تهران و ناظر روند بازسازی در این باره گفت: هزینه‌ی بازسازی تالار ایرج و رنگ آبدارخانه از دهش آقای گشتاسب استاد بنامگانه روانشادان بهرام استاد و کتایون یزدانی بیوکی پرداخت شد. سه عدد کولر گازی برای تالار ایرج از دهش خانم پریچهر اسفندیاری بنامگانه همسرشان روانشاد شهریار بهزادیان خریداری شده است.
دیوارهای تالار ایرج دچار نم و ترک‌خوردگی شده بود و نیاز به بازسازی اساسی داشت. دیوارهای اصلی تراشیده شد. راه‌آ‌ب‌های فرسوده و لوله‌های چدنی پوسیده که بیش از پنجاه سال از عمرش می‌گذشت، تعویض شد تا از نشت دوباره‌ی آب و نم جلوگیری شود. سیم‌کشی‌های برق و لوله‌کشی‌های آب که از روی کار دیده‌ می‌شد همگی به زیر کشیده و از دید پنهان شد. مراحل نازک‌کاری شامل گچ کاری و سفیدکاری یک بار دیگر انجام شده است. پوشش پلاستیکی شکسته و فرسوده‌ی دیوارها برداشته شده و از سطح زمین تا ارتفاع 1/1 متری سنگ مرمر چسبانده شده تا از قابلیت شست‌وشو و ماندگاری بیشتری برخوردار باشد. سطوح دیوار با کاغذدیواری پوشیده شده است. پرده‌ها نصب شده و با چیدمان تالار ایرج کار بازسازی به پایان رسیده است. تعویض تابلوی برق مصرفی تالار پذیرایی و انجام رنگ‌آمیزی آبدارخانه تالار ایرج از دیگر کارهایی است که می‌توان نام برد.

پریچهر اسفندیاری، دهشمند کولرگازی های جدید

گشتاسب استاد، دهشمند بازسازی تالار ایرج

فرتور از همایون مهرزاد است.

2393

 

4.8/5 - (5 امتیاز)
1 نظر
  1. بابک شهریاری می گوید

    از جناب رستم خرمدین آزاده گرامی که به رسم آزادمردان بی سر و صدا کارها را پیش برده بسیار سپاس دارم و همچنین همت خیر اندیش گرامی جناب گشتاسب استاد افزون باد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید