تارنمای خبری امرداد

دستیابی چیستا نیکزاد به مقام دوم کشوری جشنواره نوجوان سالم

چیستا نیکزاد، نوجوان زرتشتی با دستیابی به جایگاه دوم کشوری در رشته‌ی فیلم کوتاه داستانی افتخاری دیگر را از آنِ خود کرد.

جشنواره نوجوان سالم هر سال با هدف پیشگیری از رفتارهای پرخطر و در راستای گسترش شیوه‌های زندگی سالم برگزار می‌شود، چیستا نیکزاد در نهمین دوره جشنواره نوجوان سالم در سال تحصیلی تحصیلی ۹۸-99 در رشته‌ی فیلم کوتاه داستانی رتبه دوم را در مرحله کشوری به‌دست آورد. چیستا با کسب رتبه‌ی سوم استانی از آموزش‌وپرورش ناحیه‌ی دو شیراز به مرحله‌ی کشوری راه یافته بود.

چیستا نیکزاد اینک پایه‌ی نهم دبیرستان دوره‌ی اول دکتر معطری را می‌گذراند. وی در جشنواره فرهنگی-هنری فردا سال تحصیلی 99-98 از برگزیدگان نمایش عروسکی دستکشی و رشته‌‌ی نقالی نیز شناخته شده است.
این هنرمند نوجوان به مقام نخست رشته‌ی نمایش عروسکی دستکشی در مرحله‌ی استانی دست یافت. در رشته‌ی نقالی مسابقه‌های فرهنگی و هنری فردا جایگاه سوم ناحیه‌‌ای آموزشگاه‌های شیراز را به‌دست آورده است.

چیستا نیکزاد، فرزند کامبیز نیکزاد و دکتر کتایون نمیرانیان از افتخارآفرینان هازمان زرتشتی به شمار می‌رود. عنوان‌های جایگاه نخست استانی در رشته‌ی فیلم کوتاه داستانی، جایگاه نخست نمایشنامه‌خوانی مسابقه‌های فرهنگی و هنری، رتبه‌ی دوم استانی در رشته نقالی، جایگاه نخست در بخش تیاتر ادبیِ جشنواره شیرازشناسی، داور جشنواره‌ی مجازی کودک و شاهنامه‌ی «بامداد تهران»، برگزیده‌ی جشنواره مجازی کودک و شاهنامه، کسب لوح سپاس دومین جشنواره‌ی ادبی هنری «عصرانه ادبی» را در کارنامه‌ی هنری چیستا نیکزاد می‌توان برشمرد. وی از کودکی آموختن در رشته‌های ادبی را آغاز کرد. وی پیش از این در چند جشنواره ادبی نیز برگزیده شده بود.

فرتورها رسیده است.

4090

4.5/5 - (11 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید