لوگو امرداد
یونسکو برگزار می‌کند

هماورد جهانی عکاسی چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم

هماورد بین‌المللی  عکاسی چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم با آرمان کنش‌ورزی (:تعامل) انسانی از سوی سازمان جهانی یونسکو برگزار می‌شود.

با توجه به تاثیر کووید-۱۹ بر فعالیت بسیاری از مراکز اجتماعی و تعامل انسانی، مانند مدرسه‌ها، سازمان جهانی یونسکو تصمیم دارد با نوآوری‌های ویژه‌ای، دسترسی به آموزش و تعامل جوانان با فرهنگ را فراهم آورد و در همین راستا هماورد عکاسی «چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم» را برگزار می‌کند.

به‌گزارش میراث‌آریا، مسابقه‌ی بین‌المللی عکس یونسکو با عنوان «چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم» فرصتی هیجان‌انگیز برای جوانان سراسر جهان فراهم می‌کند تا برداشت خود از میراث مشترک جاده‌های ابریشم را از راه لنز دوربین به اشتراک گذاشته و درک بیشتری از میراث‌فرهنگی مشترک و هویت‌های کثرت‌گرایانه برآمده از کنش‌ورزی‌ها و دادوستدها  در امتداد جاده‌های ابریشم داشته باشند. از آنجا که هنرهای تجسمی و به‌ویژه عکاسی توسط جوانان امروزی بیشتر به عنوان ابزاری توانمند برای برقراری ارتباط و ابراز وجود مورد استفاده قرار می‌گیرد، این مسابقه می‌تواند جذابیت‌های فراوانی برای قشر جوانان داشته باشد.

jadeabrisham

جاده‌های ابریشم منطقه‌ای گسترده و متشکل از شبکه‌ای از مسیرهای دریایی و زمینی است که از آسیای شرقی، آسیای جنوبی و جنوب شرقی آسیا سرچشمه می‌گیرند، از زیر قاره آسیای میانه، استپ روسیه، فلات ایران و آناتولی و شبه جزیره عربستان می‌گذرند و همچنین از شمال آفریقا و شمال شرقی آفریقا، از تانزانیا تا مراکش کشیده شد‌اند. افزون‌بر این، پیش از رسیدن به فرانسه و اسپانیا، از اروپای شرقی و جنوبی نیز گذر می‌کنند.

در چارچوب برنامه‌ی جاده‌های ابریشم یونسکو و در راستای آرمان‌های برنامه‌ی مدیریت تحولات اجتماعی یونسکو (MOST)، برنامه‌ی جوانان یونسکو از بخش علوم اجتماعی و انسانی یونسکو، سومین دوره مسابقه عکاسی چشمان جوانان در جاده‌های ابریشم را از ۲۴ مه تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ (برابر با ۳ خرداد تا ۲ شهریور ۱۴۰۰) برگزار می‌کند. این مسابقات برای دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ سال سال و ۱۸ تا ۲۵ سال برگزار و از شرکت‌کنندگان دعوت شده که عکس‌های خود را که به بهترین وجه میراث مشترک جاده‌های ابریشم را در خصوص دو موضوع «پارچه و لباس» و «مبادلات بین‌فرهنگی در زمان کوید -۱۹ از جمله در زمینه منسوجات و پوشاک» به نمایش می‌گذارند، بفرستند.

اعضای کمیته‌ی داوری، عکس‌های فرستاده‌شده را بررسی کرده و برندگان را از هر یک از رده‌های سنی برمی‌گزینند. مسابقه با انتخاب سه برنده از هر رده‌ی سنی و پیشکش جوایز به آن‌ها به پایان می‌رسد. جایزه رتبه نخست یک دوربین حرفه‌ای، جایزه رتبه‌ی دوم یک دوربین نیمه‌حرفه‌ای و جایزه‌ی رتبه سوم یک دوربین دیجیتال با مدل استاندارد خواهد بود. افزون‌بر این، با در نظر گرفتن محدودیت‌های کرونایی، هزینه سفر تمامی برندگان برای شرکت در مراسم اعطای جوایز پرداخت خواهد شد و با مجوز یونسکو افراد زیر ۱۷ سال نیز با همراهی یکی از اعضای خانواده می‌توانند در مراسم شرکت کنند.

برای نام‌نویسی در این مسابقه روی این لینک کلیک کنید.

پرسش‌های خود را می‌توانید با تماس با این نشانی بپرسید.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-07-02
امرداد