لوگو امرداد
گزارش تصویری،

بیست‌وسومین همایش «مانتره» پایان یافت

آیین پایانی بیست‌وسومین دوره همایش‌ اوستاخوانی و گاتاشناسی «مانتره» آدینه، 12 شهریورماه و با سپاس‌داری از داوران و شرکت‌کنندگان برگزار شد.

آیین پایانی همایش‌ مانتره با گات‌ها خوانی نونهالان سازمان فروهر و به سرپرستی موبدیار پریا ماوندی آغاز شد. اجرای رقص‌های محلی و نمایشی پیرامون آرش کمانگیر از دیگر برنامه‌های آیین‌پایانی مانتره 23 بود.
در پایان این برنامه نیز از افلاطون سهرابی فرنشین(:رییس) انجمن زرتشتیان شیراز، کیان‌‌پور کامیاب‌پور فرنشین انجمن زرتشتیان کرمان، رستم خسروی فرنشین انجمن زرتشتیان قاسم‌آباد و بوذرجمهر پرخیده فرنشین دبیرستان فیروز بهرام به شوند همراهی کانون دانش‌جویان زرتشتی در برگزاری همایش مانتره سپاس‌داری شد. در ادامه نیز از داوران و آموزگاران بخش گاتاشناسی و اوستاخوانی سپاس‌داری شد.
نام‌های داوران و برگزیدگان این دوره از همایش‌ها را که از سوی اسفندیار اختیاری، نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس و اردشیر خورشیدیان، فرنشین(:رییس) انجمن موبدان ایران از آن‌ها سپاس‌داری شد را در ادامه می‌خوانید.

داوران و آموزگاران گاتاشناسی: فرزانه گشتاسب، مهرداد قدردان، اردشیر خورشیدیان، کتایون نمیرانیان، رامین شهرزادی، دادبه اورنگی، بهنام مرادیان، بوذرجمهر پرخیده

داوران و آموزگاران اوستاخوانی: شهناز شهزادی، رامین آبیاری، خدامراد چهلمرد، مهزاد جمشیدی، آویسا خدادادی، فروزان ایرجی، آویسا خسروی، آذین فرهی‌فر، بهین فرهی‌فر، آتری قدس، پریسا بهروزی، پریا ماوندی، نگار بزرگ‌چمی، رویا نمیرانیان، گوهرتاج خدادادکوچکی(خادم)، مهرزاد کاویانی، نیلوفر بختیاری، رزین فرهی‌فر، مهتاب لریان، شروین کاووسی، فرشاد خدادادی، رامین اخوی‌جو، راشین جهانگیری، پروا نمیرانیان، تریتی کیانی

برگزیدگان رده اهنود زیر 14 سال: سپند بلندی، اشا مالی، آرین بمانی، پورچیستا خسرویانی، صدف یزده‌میده، روشا مزدیسنی، ویستا رایومند

برگزیدگان رده اهنودگات: فرناز طهمورسی، نیکتا رادخو، مهنوش آسمانی

برگزیدگان رده اشتود سپنتمدگات: ساینا زندخاوری، دادمهر زندیان، ساناز گشتاسبی، شایان شش‌برادران، آیدین کیانی

برگزیدگان رده کل گاتا: مهرنگار موبد، خدامراد چهل‌مرد، بهار بهشاد، دلارام زندیان

برگزیدگان ازبرخوانی زیر 14 سال: مهبانو ایرجی، مهسا دهموبد، فرشته هنگامی، چیستا نیکزاد

برگزیدگان رده ازبرخوانی کل: فروزان ایرجی، مهتاب گشتاسبی، آویسا خدادادی، پریسا کیانی‌پور

 

برگزیدگان رده‌ی از برخوانی گروهی

گروه ورهرام:  فروزان ایرجی، بهار بهشاد، دلارام زندیان، مهتا مالی

گروه سازمان فروهر: پگاه بزرگ‌چمی، ویستا رایومند، سپهر گشتاسبی، آناهیتا مهرشاهی

 

برگزیدگان گاتاشناسی:

رده‌ی محور همایش: تاج‌گوهر خداداد کوچکی(خادم)، پدرام سروش‌پور، فرانک نمیرانیان، مهران سپهری، بهنام مرادیان، داریوش یل‌زاده

رده‌ی اصلی بالای 18 سال: نیلوفر بختیاری، کیانا نمیرانیان، مژگان نمیرانیان، بهنام مرادیان

رده‌ی اصلی بالای 18 سال(شایسته تقدیر): بهنام مرادیان

گروه اصلی زیر 18 سال: بابک نیک‌دین، خشایار کاویانی، آرشام باوفا، پگاه بزرگ‌چمی، ویستا رایومند، سپند باوفا، سپهر میزانیان، ویستا کدخدایان

رده‌ی جنبی بالای 18 سال: رامتین شهرت، بهنام مرادیان، آرش غیبی، آرمیتا فرهمند، سینا کیانی، مهیار قندشاهی، فریدون نجمی، اسفندیار مالی، مهرداد خسرویانی، افشین تشکر، رامبد خسرویانی

رده‌ی جنبی بالای 18 سال(شایسته تقدیر): 
آرمیتا فرهمند، بهنام مرادیان

رده‌ی جنبی زیر 18 سال: دلارام زندیان، مهتا مالی، آرشام گشتاسبیان، کیارش غیبی، سپهر کیانی، فروزان ایرجی، مهرنوش موبد، پیوند باوفا، دیبا خدایی، آرین بمانی، پارسا نمیری، نیما رایومند، نیکنام رایومند، شینا سرداری، یسنا بهمردی

رده‌ی ترجمه: بهنام مرادیان، مهرداد خسرویانی، مهرداد عادلی، شاهین شهزادی

مانترک: آرتین هوشنگی، کیخسرو اشتری، تریتی کاووسی، بهار فرخانی، رائیتی رستمی، آریانا خادم، مهرنوش نامداری، چیستا نیکزاد، دیانا شهزادی، یسنا شهزادی، پردیس وخشور، همتا خسرویانی، کوشا شهریاری، مهیار بمانی، پدرام کاویانی


از راست: اسفندیار اختیاری، نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس و اردشیر خورشیدیان، فرنشین انجمن موبدان ایران


از راست: اسفندیار اختیاری، نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس و سیاوش مندگازی، دبیر کانون دانشجویان زرتشتیفرزین طاهری، مجری نمایش «آرش زمان»


مهرداد قدردان

فرتور از افشین خسروی است

1919

 

 

به نوشتار امتیاز بدهید.
به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

10 پاسخ

 1. به نظر من مانتره شده باند و باند بازی ، افرادی که دلسوزانه زحمت کشیده اند را چرا کنارگاشته اید و نام نمی برید و حتی بعضی از داوران امسال را مانند دکتر اردشیر بهمردی و دکتر مهربان پولادی را هم نام نبرده اید، افرادی مانند موبد سروشپور، مینو مهربانی و….که همیشه داور بودند را امسال دعوت هم نکردید؟ چرا؟ این هویت زرتشتی است ….کانونی های جوان چه چیزی پشت پرده است که جامعه نباید از ان آگاه باشد.

 2. من در سال پیش فهمیدم که مسابقه مانتره از قبل کاملا برنامه ریزی شده و خانم شهزادی سال گذشته از شرکت کنندگان دفاع کردند ولی دوباره همان بی برنامه گی و باند بازی امسال هم بیشتر از سال پیش دیده شد .

 3. سرکار خانم بزرگچمی همکیش گرامی در هر رده حتی در رده از برخوانی گروهی کارنام دقیق با ریز نمرات به یکی از بچه های گروه تقدیم شده باز اگر ابهامی است ما در کانون دانشجویان زرتشتی پاسخگو خواهیم بود…فقط ای کاش به این راحتی از کلمه باند بازی استفاده نمیکردیم و بدون اطلاع یکدیگر رو متهم نمیکردیم.به امید روزی که خودمون و جامعمون پشت یکدیگر باشیم.

 4. جناب یزدانی
  حقیقت را قبول کنید مگر سال گذشته را فراموش کرده اید، شرکت مردم نشان دهنده رضایتشان از کانون می باشد، ای کاش میگفتید بزرگترین شما چند سال داردکه جزو برگذارکنندگان مانتره است. چه تجربه ای دارید که دفاع می کنید. باز امسال چطور فرم گاتهاشناسی که برای دفاع نمره نداشتو داوران نظرات خودشان را درباره ارائه و مهارت برای شرکت کننده نوشته بودند پس چطور مقاله ای برترانتخاب می شود، حتما کسی از بیرون می گوید این بهتر است .

 5. جای آقای مهندس یگانگی خالی بود واقعا ایشان دلسوز جامعه هستند و نیرویشان در مسابقات برتر شد .
  درود بر ایشان

 6. واقعا متاسفم
  خواهشمندم اگر میخواهید نظری بنویسید حتما اطلاعات لازم را جمع آوری کرده باشید بعد به نوشتن نظر بپردازید.
  برای بخش گاتاشناسی کارنامه شرکت کننده ها قبل از مانتره برایشان ایمیل شده و نمره ها در آن ها وجود دارد.
  و در صورتی که در دو سال اخیر مانتره تشریف می آوردید میدید که مقالات شایسته تقدیر اعلام شده نه مقاله برتر. این مقالات شایسته تقدیر هم خود داوران انتخاب میکنند و هر کدام دلیل دارد به عنوان مثال شایسته تقدیر به دلیل روش تحقیق مناسب یا شایسته تقدیر به دلیل اهمین موضوع و… و این انتخاب به نمره آن ها هیچ گونه ارتباطی ندارد. پس خواهشمندم قبل از نوشتن کامنت حتما یا با خود کانون تماس بگیرید یا از داوران و یا شرکت کنندگان مطلع بپرسید بعد به نوشتن کامنت بپردازید.
  در مورد تجربه هم که گفتید همه تصمیم ها و برنامه های مانتره یا پیشنهاد خود داوران و استادان است و یا قبل از اجرای آن از آن ها مشورت میخواهیم و فکر میکنم تجربه و اطلاعات آن ها از همه ما بیشتر است.
  در مورد داوران هم که در کامنت اول توضیح داده شد باید بگویم به دلیل آن که جناب آقای بهمردی و جناب آقای پولادی نمیتوانستند در روز اختتامیه تشریف بیاورند از ایشان روز پنجشنبه تقدیر شد.
  باز هم خواهش میکنم در صورتی که از موضوعی اطلاع ندارید در مورد آن قضاوت نکنید.
  با سپاس فراوان

 7. ایکاش اندکی بیشتر اندیشه می کردیم و به خودمان اجازه نمیدادیم دیگران را به این راحتی متهم کنیم.
  خانم بزرگ چمی و یزدانی، برگزار کنندگان مانتره اگرچه سن سال زیادی ندارند اما تجربه سالها برگزاری برنامه هایی همچون جام جان باختگان، اردوی دانش آموزان، همایش مانتره، همایش علمی، همایش موسیقی و . . . را در بطن ارگان خود دارند و در همه سالها ثابت کرده اند که هیچگاه در جانبدارانه عمل نکرده اند.
  پس اگر یاریگرشان نیستید بکوشید تا خستگی را بر تنشان جاودانه نسازیم

 8. به حدی نظرات عجیب و بی پایه است که بعید میدانم با ارایه ی تمام جزییات هم دوستان عزیز آگاه شوند. ای کاش این چنین با چشمان بسته و بی اطلاع تصورات و توهمات خود را بازگو نمی کردیم.

 9. به دور از هرگونه مسایل سیاسی یا جهت گیری به نظر من باید از بچه های کانون دانشجویان تشکر کرد چوه زحمت فراوانی برای این برنامه ها می کشند و البته اگر هم انتقادی می شود شاید آن انتقاد به بهتر شدن برنامه در سالهای بعد کمک کن. همگی خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1401-11-07