تارنمای خبری امرداد

سپهر میزانیان به مدال طلای المپیاد جهانی نجوم دست یافت

سپهر میزانیان، اخترشناس زرتشتی، با کسب مدال طلای چهاردهمین المپیاد جهانی «نجوم و اخترفیزیک» افتخار آفرید.

دانش‌پژوهان افتخارآفرین ایران در چهاردهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک به 9 مدال، ۲ مدال طلا، ۵ نقره، ۲ برنز و یک دیپلم افتخار دست یافتند. سپهر میزانیان یکی از دو مدال طلای ایران در المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک 2021 را از آنِ خود کرد و برگ زرین دیگری بر افتخارات علمی افزود. این دوره از المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک، روزهای ۲۳ تا ۲۸ آبان‌ماه 1400 با شرکت ۴۸ کشور و رقابت‌های آنلاین به میزبانی کلمبیا برگزار شد.

سپهر میزانیان زاده سال ۱۳۸۲ فرزند کتایون بامسیان و دکتر کامبیز میزانیان، هم‌اکنون دانشجوی ترم یک رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف است. وی در المپیاد نجوم و اخترفیزیک کشوری سال ۹۹- ۱۳۹۸ مدال طلای ایران را به‌دست آورد. سپهر دوره‌ی متوسطه‌ی اول و دوم را دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی گذرانده و آموختن را از دبستان جمشیدجم آغاز کرده است. شناخت آسمان شب و جهان ستارگان انگیزه‌ای برای برنده‌ی المپیاد جهانی نجوم شد. دارنده مدال طلای المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک، علاقه به ریاضیات و محاسبات، تلاش خودانگیخته و کسب تجربه در کلاس‌های فوق‌برنامه نجوم و اردوهای رصد را مهم‌ترین دلیل موفقیت خود دانست.

 

4.9/5 - (18 امتیاز)
7 نظرات
 1. فیروزه فرودی می گوید

  شادباش بسیار به آقای دکتر میزانیان و بانو بامسیان گرامی ، شادباش به سپهر نازنین و جامعه‌ی زرتشتی و با آرزوی پیروزیهای روزافزون برای سپهرجان و همه‌ی فرزندان ایران

 2. همایون مهرزاد می گوید

  شادباش و خرسندی بسیار بر سپهر عزیز. همیشه سربلند و تندرست باشید

 3. گوهر برومندی می گوید

  سپهر جان شادباش بیکران با آرزوی پیروزی های روز افزون هماره سربلند باشی

 4. بابک شهریاری می گوید

  اين از جمله خبرهای خیلی خوب این اواخر بود

 5. بابک سلامتی می گوید

  درود و شادباش بسیار به سپهر گرانمایه و پدر و مادر فرزانه‌ی ایشان. مایه‌‌ی سرافرازی و نیکمنامی جامعه‌ی زرتشتی هستی. پیروزی هایت همیشگی و روزافزون و تندرستی و شادزیوی پایدار باد.

 6. مژگان مژگانی می گوید

  درود و شادباش فراوان به سپهرگرامی و خانواده‌ی ارجمندشان
  امیدوارم شاهد پیشرفتهای روزافزون ایشان باشیم.
  نوم و خدا تو جونشون که مایه‌ی افتخار ایران و زرتشتیان هستند

 7. داریوش مهرشاهی می گوید

  با درود فراوان خدمت شما. به دست آوردن مدال طلای المپیاد جهانی نجوم را به شما و خانواده گرامی تان شادباش گفته و آرزوی پیروزی های هر چه بیشتر برای شما و کشور ایران داریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید