تارنمای خبری امرداد

مجمع همگانی عادی انجمن زرتشتیان شیراز برگزار شد

زرتشتیان شیراز پسین پنج شنبه 20 تیرماه 1398 خورشیدی در پی آگهی چاپ شده در روزنامه و آگاهی‌رسانی پیشین انجمن زرتشتیان این شهر، در مجمع همگانی عادی سالانه‌ی انجمن زرتشتیان شیراز باشنده شدند.
در بخش نخست این مجمع، پس از توضیح خسرو قدس نایب فرنشین این انجمن درباره‌ی روند برگزاری مجمع و دستور جلسه‌ی آن، هیات رییسه‌ی مجمع از میان باشندگان داوطلب شدند که در پی آن رستم خسرویانی، رستم کاوسی زین آباد، پریسا بهروزی و کامبیز ایرجی در جایگاه پیش‌بینی شده جای گرفتند که از میان خود رستم خسرویانی را به عنوان فرنشین و پریسا بهروزی را به عنوان دبیر برگزیدند. سپس خسرو قدس نایب فرنشین انجمن گزارشی از عملکرد سال 1397 انجمن و همچنین هیات تولیت موقوفه‌های زرتشتیان شیراز ارایه داد، وی در ابتدای سخنان خود از باشندگان به سبب احساس مسئولیت اجتماعی و باشندگی پرشور در مجمع سپاسداری کرد. سپس به عمده اقدامات انجمن در سال 97 اشاره کرد، از جمله برگزاری پرسه اورمزد و تیرماه و اورمزد و اسفندماه، برگزاری کلاس های تابستانی، برگزاری باشکوه هفتمین دوره جام قهرمانی بدمینتون زرتشتیان سراسر کشور، انجام تعمیرات ساختمان های یک و دو موقوفه، مرمت ضلع غربی آرامگاه، مهار دو درخت ضلع شرقی آدریان، برگزاری تمامی گاهانبارها، جشن ها و مراسم، تقدیر از خادمان آرامگاه های زرتشتیان همزمان با جشنواره فرهنگی پیرنارکی و … ؛ خسرو قدس در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به اینکه انتخابات هفدهمین گردش انجمن زرتشتیان شیراز در پیش است، ابراز امیدواری کرد زرتشتیان شیراز در تعیین هیئت نظارت بر انتخابات، نامزد شدن جهت هموندی انجمن و باشندگی در انتخابات همچون همیشه همازوری مثال زدنی داشته باشند.
در ادامه اردشیر ساسانی بازرس اصلی انجمن، افزون بر ارایه‌ی بیلان مالی سال 1397 خورشیدی که با تایید بیشینه(:اکثریت) باشندگان به تصویب رسید، ضمن سپاسداری از زحمات مینا کیانی و شهریار کاوسی زین آباد به عنوان کارمند و حسابدار انجمن، به سبب تجهیز اتاق های ضلع جنوبی و دیگر فعالیت‌های انجام شده، عملکرد انجمن را مثبت و قابل تقدیر ارزیابی کرد، در ادامه با توجه به اینکه تعیین هیئت نظارت بر انتخابات گردش هفدهم انجمن نیز در دستور جلسه مجمع قرار داشت، از باشندگان خواسته شد جهت هموندی در این هیئت نامزد شوند که در این راستا میترا جوانمرد، خدارحم اسفندیاریان، کیوان خسروی، آبتین مهریان شهریاری و بهنام خدادادی جعفرآباد داوطلب شدند. خدارحم اسفندیاریان که در دوره‌ی پیشین نیز هموند هیئت نظارت بر انتخابات انجمن بود، طی سخنانی از باشندگان خواست در مرحله‌ی نام نویسی و نامزد شدن جهت انتخابات انجمن احساس مسئولیت کنند و همازور و همدل باشند و به جهت آنکه کمینه 22 نفر بایستی جهت انتخابات نامزد شوند، در این امر افراد واجد شرایط پیشقدم باشند.
در ادامه نیز شهرام پوردهی هموند هیئت رئیسه کنونی انجمن، بر لزوم همازوری تک تک همکیشان در برگزاری انتخابات و همکاری نزدیک با هیئت نظارت بر انتخابات تاکید کرد. سپس افلاتون سهرابی فرنشین انجمن زرتشتیان در پاسخ به پرسش یکی از باشندگان، لازمه‌ی کاهش تعداد هموندان انجمن را تغییر در اساسنامه عنوان کرد. ناهید فلفلی فرنشین کمیسیون دینی انجمن، با اعلام اینکه انتخابات کمیسیون دینی، آدینه 11 امردادماه برگزار خواهد شد، از علاقمندان به هموندی در این کمیسیون خواست طی مدت اعلام شده بیشینه تا 29 تیرماه به شیوا شهریارزاده مراجعه و نام نویسی کنند. وی در پایان سخنانش گفت : ((بهتر است برای پیشگیری از تصمیمات احساسی و عجولانه ، انجمن و کمیسیون ها، موضوع های مختلف را که مورد بحث می باشد، به طور کامل و از زاویه های مختلف شرح دهند تا همکیشان با آگاهی کامل و در نظر گرفتن محاسن و معایب، رای مثبت یا منفی خود را اعلام کنند)). فلفلی اشاره ای نیز به برگزاری مراسم سدره پوشی همگانی داشت که آدینه 28 تیرماه با پیوستن 9 نوجوان به جمه بسته کشتیان در تالار روانشاد یزدانی شیراز برگزار خواهد شد.
این مجمع ساعت ٢١ با پذیرایی شربت و شیرینی و امضای صورت‌جلسه از سوی باشندگان به پایان رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید