لوگو امرداد
در واپسین روز بهار

اردوی دانش آموزان زرتشتی شیراز برگزار شد

دانش آموزان کلاس های دینی زرتشتیان شیراز آدینه 31 خوردادماه از ساعت 9  در مجموعه دینی، فرهنگی و ورزشی زرتشتیان شیراز گردهم آمدند تا در واپسین روز از فصل بهار نخستین اردوی دانش آموزی سال 98 را برگزار کنند.
در این اردو که به کوشش کمیسیون دینی انجمن زرتشتیان شیراز و با هماهنگ کنندگی آرمیتا جمشیدی برگزار شد، بیشینه دانش آموزان کلاس های دینی زرتشتیان این شهر به همراه شماری از آموزگاران و هموندان انجمن اولیا و مربیان باشنده بودند و تنها دو غایب را می توان نام برد که به دلیل هایی موجه در این اردو باشنده نبودند. فرنام ایرجی به سبب باشندگی در آزمون مدارس نمونه دولتی و پیمان گشتاسبی به سبب باشندگی در پیکارهای بدمینتون قهرمانی نوجوانان استان فارس غایبان اردو بودند. این اردو با نیایش همگانی و بازگو کردن آرزوهای آنها و نرمش صبحگاهی با همراهی سروده‌ی ناهید فلفلی و انجام حرکات ورزشی از سوی آرامیس کاویانی آغاز شد. در ادامه نمایشنامه خوانی به زبان دری از سوی ناهید فلفلی انجام گرفت و پس از پذیرایی با میان وعده، ساندویچ مرغ تنوری توسط دانش آموزان و با نظارت آموزگاران و هموندان انجمن اولیا و مربیان آماده شد. سپس مهوش نامداریان روش مرتب کردن و تا زدن لباس ها را به صورت عملی شرح داد تا نوبت به صرف ناهار و سپس مشاهده‌ی پویانمایی با موضوع شادی و احساسات برسد که با پذیرایی چای و شیرینی همراه بود. پس از آن بازی گروهی (دبلنا) به سرپرستی پریسا بهروزی اجرا شد که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت. همزمان با برگزاری اردو، کوچکترها با باشندگی در اتاق بازی کودکان نحوه‌ی مرتب نگهداشتن اتاق بازی خودشان را فرا گرفتند.
پیمان گشتاسبی نوجوان بدمینتون باز شیرازی همزمان با برگزاری اردوی دانش آموزی، با 58 بدمینتون باز نوجوان از سراسر استان پهناور فارس جهت قرارگیری در تیم منتخب این استان رقابت فشرده و نزدیکی را به دنبال می کرد. این بازیکن پرتلاش در مجموع 5 بار به میدان رفت که حاصل آن سه پیروزی و دو شکست بود و در نهایت جایگاه نهم استان فارس را از آن خود کرد. باید منتظر ماند و دید از سوی هیات بدمینتون فارس تا رتبه‌ی چندم به اردوی انتخابی نوجوانان جهت شرکت در پیکارهای کشوری این رده فراخوانده خواهند شد.

1

 آرمیتا جمشیدی هماهنگ کننده اردو

2

3

4

 نرمش صبحگاهی با همراهی سروده‌‌ی ناهید فلفلی

5

6

7

8

 انجام حرکات ورزشی به سرپرستی آرامیس کاویانی 

9

10

 نشست نمایش نامه خوانی به زبان دری توسط ناهید فلفلی 

11

 پذیرایی میان وعده 

12

رقابت 58 بدمینتون باز نوجوان استان فارس

13

 پیمان گشتاسبی نفر دوم از سمت راست

14

15

16

فرتور از شهرام پوردهی است.

0256

 

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

5 پاسخ

  1. واقعاً خسته نباشید از اینکه در برگزاری اردو برای تمام لحظات برای فرزندان عزیز برنامه ریزی کرده بودیدتا بی برنامه نباشند، سپاس

  2. درود بر همکيشانمان در استان فارس . که برنامه هايشان همراه با شادی است . آفرين

  3. لذت بردم چقدر برنامه‌های این اردو آموزنده و کاربردی بوده است. از یک زمان کوتاه بهترین استفاده شده. ممنون از گزارش زیباتون که از دو رویداد همزمان گزارش داشتید. دست مریزاد

  4. توصيفی که از زرتشتيان شيراز دارم خانواده هستند بزرگ و دوست داشتنی. خانواده ای با برنامه و نوانديش و توانمند. متشکر بابت گزارشتون و خانم هايی که اهميت زبان دری و پخت و پز و مرتب کردن لباس رو به بچه ها آموزش دادن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-09-05