تارنمای خبری امرداد

دکتر اسفندیار استقامت؛ پزشک پیشکسوت درگذشت

دکتر اسفندیار استقامت‌طهرانی پزشک پیشکسوت متخصص کودکان سوم اسفندماه دیده از هستی فروبست.

آیین خاکسپاری روانشاد دکتر اسفندیار استقامت، پزشک نام‌آشنای هازمان زرتشتی امروز چهارم اسفندماه 1400 خورشیدی برگزار شد.
دکتر اسفندیار استقامت فرزند روانشادان پریگل و کیخسرو 15 اردیبهشت‌ماه 1310 در یزد دیده به هستی گشود. وی دانش‌آموخته‌ی پزشکی در دانشگاه تهران بود و پس از گذراندن طرح در سیرجان، پنج سال ادامه تحصیل را در آمریکا گذرانده و تخصص اطفال را گرفته است. پس از گرفتن تخصص و بازگشت به ایران در درمانگاه یگانگی دعوت به همکاری شد و یک سال به صورت افتخاری دراین درمانگاه به درمان بیماران پرداخت. 30 سال در بیمارستان فیروزگر و چندین سال در بیمارستان ایرانشهر به درمان و بازگرداندن سلامتی کودکان و آرامش خانواده‌ها کوشید. چند نسل از کودکان دیروز چهره‌ی مهربان دکتر استقامت را به یاد دارند. پزشکی نیک‌منش بدون چشمداشت مالی به بیمارانی که از نظر مالی وضعیت خوبی نداشتند، رسیدگی می‌کرد. از سال 1393 از پزشکی فاصله گرفت. همسر ایشان مروارید مهربان منشنی، کیخسرو و کامران فرزندان خانواده‌ای نیک‌اندیش و دهشمند هستند.

«امرداد» درگذشت زنده‌یاد دکتر اسفندیار استقامت را به خانواده‌ی آن انوشه‌روان آرامش‌باد گفته و آرزوی شکیبایی و تندرستی را برای بازماندگان دارد.

 

4.3/5 - (13 امتیاز)
6 نظرات
 1. بهروز جمشیدیان می گوید

  به روان پاک بزرگوار آقای دکتر استقامت درود می‌فرستم . براستی پزشکی دانا دلسوز خوش رو و مردم دار بود که با زبان و چهره خوش به درمان کودکان می‌پرداخت . روانش شاد و آمرزیده باد و بهشت جایگاهش باشد .

 2. بهروز منشنی می گوید

  روان دکتر اسفندیار استقامت شاد که پزشک غمخوار و درمانگر نسلها بودند. از جمله نسل من و فرزندانم. از شاگردان دکتر قریب بزرگ که سوگند نامه پزشکی را با تن و روانشان لمس کردند و به آن عمل کردند. دیگر کمتر پزشکانی با شماره نظام پزشکی سه رقمی وجود دارند که عهد بستن زندگانیشان را یکسره وقف خدمت به بشریت نمایند و سوگند یاد کنند وظیفه خود را با وجدان و شرافت انجام دهند. دکتر اسفندیار استقامت از این گروه پزشکان بودند و در نبودشان هازمان ما امروز سوگوار است.
  روانش شاد ، راهش پر رهرو و یادش جاودانه باد 🕯🌿🕯

 3. کتایون طالبی می گوید

  برای زنده یاد نیکوسرشت جناب دکتر استقامت آرامش و نور ابدی آرزو میکنم ، بهشت برین جایگاهش باد

 4. مهردخت می گوید

  روانشاد دکتر استقامت به گردن خیلی از زرتشتیان حق دارند. مرد نیکی بود. روانش شاد و یادش گرامی. خدا به بازماندگانشان شکیبایی دهد

 5. فرشیدزندیان می گوید

  گروهمان نشینی جایگاهش،الحق که پدر وپزشکی دلسوزومجرب بودند،راهش پررهرو ویادش گرامی.

 6. همایون مهرزاد می گوید

  چو نیکی کنی، نیکی آید برت / بدی را بدی باشد اندر خورت

  چو نیکی نمایدت کیهان خدای/ تو با هر کسی نیز، نیکی نمای (فردوسی بزرگ)

  بر فروهر پاکشان درود باد و روانشان شاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید