لوگو امرداد

هیات‌رییسه‌ی خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان مشخص شد

5 1 1هیات‌اجرایی خانه فرهنگ و هنر منتخب انجمن زرتشتیان تهران با برگزاری انتخابات داخلی، هیات‌رییسه را برگزیدند.

نخستین نشست هم‌اندیشی هیات اجرایی خانه فرهنگ و هنر با حضور فیروزه ماوندادی، رابط هیات‌مدیره‌ی انجمن زرتشتیان تهران، پنجشنبه 25 فروردین‌ماه 1401 خورشیدی برگزار و رای‌گیری داخلی انجام شد. نتیجه‌ی رای‌گیری به شرح زیر است:

۱- کامبیز فروزان: فرنشین خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان
۲- آناهیتا عبد شریف‌آبادی: جانشین فرنشین (نایب رییس)
۳- کوروش فرودی: خزانه‌دار
۴- مهین فروزش: دبیر و روابط عمومی
۵- کوروش مرادیان: عضو اصلی

در پی فراخوان انجمن زرتشتیان تهران برای دعوت به همراهی و مشارکت همکیشان در امور اجرایی خانه‌ فرهنگ و هنر، نشست‌ آشنایی با داوطلبان‌ با حضور چند تن از هموندان هیات‌مدیره، در روزهای پایانی سال گذشته برگزار شد. در این نشست همراه با ارایه‌ی آیین‌نامه‌های تدوین شده، هر یک از 9 داوطلب به معرفی پیشینه‌‌ی‌ کاری، تجربه‌، توانایی‌ها و برنامه‌های خود پرداختند. هیات‌مدیره‌ی گردش 44 انجمن زرتشتیان تهران پس از بررسی از میان داوطلبان همکاری و مشارکت در امور اجرایی، ۵ تن را برگزید. بدین ترتیب کامبیز فروزان، آناهیتا عبدشریف‌آبادی، کورش فرودی، مهین فروزش و کورش مرادیان به عنوان هموندان هیات اجرایی خانه فرهنگ و هنر زرتشتیان تهران شناخته شدند.

اعضای هیات اجرایی حداکثر پنج نفر هستند که از میان داوطلبان برای مدت دوسال گزینش می‌شوند و از سوی انجمن برای ایشان حکم صادر خواهد شد. همچنین از سوی انجمن یک نفر ناظر، در راستای ارتباط و هماهنگی‌های لازم میان هیات و انجمن انتخاب خواهد شد. هیات اجرایی در انجام بسیاری از موارد در حوزه‌ی وظایف خود مستقل است ولی در موارد خاص، همچون خریدهای کلان، عملیات و تعمیرات ساختمانی کلی یا تعیین نوع و تعرفه خدمات قابل ارایه بایستی تایید هیات‌مدیره انجمن را بگیرد.
هدف از تشکیل هیات‌های اجرایی، افزایش استفاده از ظرفیت‌های بخش‌هایی از این مجموعه‌ها از طریق افزایش و ساماندهی امکانات و خدمات و همچنین مدیریت موثر بر آن است.
اهم وظایف هیات‌های اجرایی عبارتند از: برنامه‌ریزی، مدیریت اجرایی و نظارت بر حضور افراد و استفاده ایشان از امکانات، فراهم آوردن و افزایش امکانات و پیش‌نیازها با فراخواندن کمک‌های دهشمندان یا کسب درآمد از راه ارائه خدمات، حفظ و نگهداری و ساماندهی ساختمان‌ها، تاسیسات، امکانات و وسایل موجود و همچنین انجام اقدامات ضروری و تعامل و مراجعه به ادارات و سازمان‌های مربوطه برپایه‌ی ضرورت پس از هماهنگی و گرفتن معرفی‌نامه از انجمن.
همچنین از سوی انجمن مبلغی به‌عنوان تنخواه جهت پرداخت هزینه‌های ضروری در اختیار هیات اجرایی قرار خواهد گرفت. عضویت در هیات اجرایی افتخاری است و اعضا به جهت عضویت و انجام فعالیت‌های خود دستمزدی دریافت نخواهند کرد.

شایان یادآوری است، هیات‌اجرایی‌ پنج نفره برای آدریان بزرگ تهران، باغ اوسون و مارکار تهران‌پارس سه مجموعه وابسته به انجمن زرتشتیان تهران، تیرماه 1400 خورشیدی از میان داوطلبان عضویت برای مدت دوسال گزینش شدند و کار خود را آغاز کردند.

ساختمان خانه‌ی فرهنگ‌وهنر زرتشتیان از سوی خانواده‌ی روانشاد موبد فریدون زرتشتی، برای بهره‌وری همکیشان به انجمن زرتشتیان تهران سپرده شد. 11 سال از گشایش خانه فرهنگ و هنر می‌گذرد. در این مدت هیات‌مدیره‌ی خانه‌ی فرهنگ و هنر در پنج گروه هنری تیاتر، صنایع دستی، موسیقی، هنرهای تجسمی و عکاسی شکل می‌گرفت و هموندان هیات‌مدیره با آرای زرتشتیان تهران گزینش می‌شدند.  انتخابات هیات‌مدیره‌ی گردش سوم خانه فرهنگ و هنر خوردادماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-07-04
امرداد