تارنمای خبری امرداد
انجمن زرتشتیان یزد با همکاری کمیسیون بانوان زرتشتی یزد برگزار می‌کند

کارگاه آموزش بافت دولُگ و روسینی به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی

انجمن زرتشتیان یزد با همکاری کمیسیون بانوان انجمن زرتشتیان یزد، در گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی، گارگاه آموزش بافت دولُگ و روسینی برگزار می‌کند.

پیرو آگاهی‌رسانی روابط عمومی انجمن زرتشتیان یزد، بانوان هنرمند گلچهره فلفلی و سوسن بختیاری این دوره را آموزش می‌دهند. این کارگاه در روز چهارشنبه ۲۵ خوردادماه ۱۴۰۱ خورشیدی برابر با آسمان ایزد و خورداد ماه سال ۳۷۶۰ زرتشتی، ساعت ۱۸ در کمیسیون بانوان زرتشتی واقع در بلوار بسیج برگزار می‌شود.

شایان یادآوری است، آموزش به گونه‌ی رایگان با ظرفیت محدود برگزار می‌شود و اولویت با هنرجویانی‌ست که زودتر نام‌نویسی کنند.

دوستداران هنر می‌توانند برای نام‌نویسی تا تاریخ ۲۴ خوردادماه از ساعت ۹ تا ۱۲ بامداد با دبیرخانه انجمن زرتشتیان یزد به شماره تلفن ۳۶۲۹۹۰۰۰ تماس بگیرند.

دولگ (دولوگ) dulog کیسه‌های ابریشمی با طرحی ویژه و زیبا از پارچه‌ی ابریشمی گلدوزی شده و به رنگ‌های شاد مانند سبز یا ارغوانی درست شده است. بالای آن به کمک نخ مخصوص باز و بسته می‌شود. در جشن‌ها و آیین‌های شادی، آجیل، نقل و شیرینی را در آن می‌ریزند و با آن از مهمانان پذیرایی می‌کنند؛ زرتشتیان کرمان به آن مَفرَشو mafrasu می‌گویند.

دولُگ
5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید