لوگو امرداد

نماهنگ پارس بانو یادی از این پیرانگاه

زرتشتیان از روز مهر تا ورهرام از ماه تیشتر در گاه‌شمار زرتشتی برابر با سیزدهم تا هفدهم تیرماه خورشیدی 4-8July در زیارتگاه پارس بانو چهارمین گردهمایی بزرگ آیینی زرتشتیان جهان را در دامنه‌ی کوهی نزدیک به جنوب عقدا و در دره‌ی کوهستان‌های زرجو برگزار می‌کنند.
زرتشتیان پس از نیایش همگانی به دیدوبازدید و شنیدن مشکلات یکدیگر می‌پردازند به ویژه در زمانی که زرتشتیان در تنگنا بودند با آرزوی آنکه گره از کارشان باز شود در چنین مکان های آیینی به هم می‌رسیدند. شهبانوی پارس به نام خاتون بانو در این مکان سپندینه پناه آورده است.
ایرانیان باستان به نیکی دریافته بودند زیبایی، شادی، آزادی و آزادگی پدیده‌های ارزنده و درخور ستایش است. هماره می‌کوشیدند تا آن را به دست آورند و دیگران را نیز در آن هم بهره سازند.
زیارتگاه‌ها و نیایشگاه‌ها در جایی که رشته قنات یا چشمه آبی وجود داشت پایه‌گذاری می‌شد. جایگاهی با ارزش برای گردهم‌آیی، نیایش، دیدار و آشنایی همگانی، داد و دهش، رایزنی برای رسیدن به زندگی بهتر و داشتن شادمانی گروهی بوده که همچنان پایدار مانده است. دلدادگان این مکان‌های سپند برای رسیدن به آرامش تن و روان بدان رو می‌آورند و باور دارند، پیوندی است میان آنان و آگاه به راز دانا و توانا.

WhatsApp Image 2022 07 04 at 10.41.30 AM

 

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-07-07
امرداد