لوگو امرداد

نخستین سالگرد معاونت پیشین انجمن زرتشتیان کرمان

نخستین آیین سالگرد درگذشت شادروان شاه‌بهرام رستمی فرزند بانو و موبد خداداد ،موبد رستم شهمردان در آتشکده زرتشتیان کرمان برگزار شد.
این آیین با اوستاخوانی موبد هومن فروهری و موبد ویشتاسب موبدشاهی آغاز شد و در ادامه موبد فروهری از مسوولیت‌پذیری خدمات ارزنده ایشان مطالبی را ارائه کرد و از دکتر آرش ضیاتبری که در دوره ۱۸ انجمن زرتشتیان با شاه‌بهرام رستمی هم دوره بودند برای بیان سخنرانی دعوت نمود. ایشان با ارایه‌ی تاریخچه‌ای از انجمن زرتشتیان گفت که روانشاد پنج دوره عضویت انجمن زرتشتیان را بر دوش داشت و دست‌کم در دو دوره دیگر همکاری تنگاتنگی با انجمن داشتند و در دوره مهندس سیروس فروهری معاونت انجمن زرتشتیان را عهده‌دار بود و یک دوره مسوولیت دبیرخانه انجمن را به صورت افتخاری نیز بر عهده داشت. از جمله خدمات ایشان تلاش برای زنده کردن بسیاری از موقوفات از جمله قناتغستان، دخمه و شاه وهمن امشاسپند و .. بوده است. شاه‌بهرام رستمی بسیاری از پیشینیان را از جمله خانم فرنگیس راوری برای تشخیص و تعیین حدود موقوفات دعوت کرد. ایشان خاطرات فراوانی در سفرهای کاری با روانشاد شاه‌بهرام و جدیت ایشان در خرید آمبولانس و مشکلاتی که در این مسیر داشتند ارائه نمود.
شادروان نخستین رییس بانک ملی شعبه ناصریه کرمان بودند و در اواخر خدمت مسوولیت ریاست دایره اعتبارات بانک ملی را بر عهده داشت. همچنین عضویت تیم ملی فوتبال بانک ملی کرمان را نیز عهده‌دار بود. همسر ایشان مهین‌بانو‌ اشیدری فرزند دستور اردشیر اشیدری می باشد و از روان‌شاد ۴ فرزند به نامهای داریوش ،دادمهر،هما، و دادفر و ۸ نوه به یادگار مانده است. ایشان در بسیاری از موارد به عنوان ریش سفید در مسایل خانوادگی و دعاوی شخصیه یاری می‌کرده است و امانت‌دار و رازدار بسیاری از هازمان بوده است.
این آیین در روز آدینه ۲۳ دی‌ماه 1401 خورشیدی از ساعت ۱۱ بامداد برگزار شد.

1 16

2 15

3 16

4 14

6 12

7 12

8 13

9 12

10 10

12 10

13 9

فرتور از آرش غیبی است.
6744

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

یک پاسخ

  1. روانش شاد و بهشت بهره اش باد. مردی فرهیخته و مهربان بود و به همکیشان خدمت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-02-02