لوگو امرداد
در امرداد 467 آمده است:

اردیبهشت؛ راستی و سامان در زندگی

p05در آرمان پارسایی تندرستی کاری است روا و هر پارسا می‌باید در راه تندرستی خویش بکوشد. درباره‌ی سامان‌منشی؛ در آرمان پارسایی بهترین فروزه‌ها راستی و بدترین گناهان دروغ است. یک پارسا می‌باید در همه کارهای زندگی‌اش از راستی پیروی کند و از دروغ بگریزد. در آرمان پارسایی برای نیک‌بختی تنها یک راه هست و آن راه راستی است. در آرمان پارسایی دورویی، فریب، چاپلوسی، خبرچینی، دُش‌یادی و سوگند ناروا نیز مانند دروغ، دشمنان راستی به‌ شمار می‌روند.

در رفتار نیز، انسان می‌باید پیرو سامان باشد و در هر رفتار، جنبش و کوششی از سامان پیروی کند. بی‌سامانی در رفتار، شلختگی، بی‌بندوباری و درهمی را پدید می‌آورد. سامان رفتار، یعنی انجام هر کاری بایستگی، درستی و به‌هنگام و نهادن هر چیزی در جای بایسته‌‌ی خود.

هر پارسا باید رفتارش و زندگی‌اش، سامان داشته باشد و سامان را در همه زمینه‌های زندگی‌اش از پوشیدن جامه تا کارهای گوناگون و پراکنده به‌ کار بندد.

هر پارسا باید برای کارهای روزانه و برای زندگی‌اش برنامه‌ ویژه‌ای داشته باشد و کارهایش را بر پایه برنامه انجام دهد.

پارسا می‌باید از شلختگی، درهمی، ریختگی و پاشیدگی، سربه‌هوایی، بی‌بندوباری، پریشانی و پراکندگی پرهیز کند.

پارسا باید هر کارش را با باریک‌بینی و هوشیاری انجام دهد، بدین‌سان که هر کار بدنی و کوشش روانی‌اش را از خردترین تا بزرگ‌ترین با آگاهی و هوشیاری و اندیشه فراهم انجام دهد.

برای رسیدن به مرز سامان هوشیاری و باریک‌بینی انسان می‌باید از پنداربافی، گذشته‌نگری و آینده‌گرایی بپرهیزد و در کنون زندگی کند و زندگی کنونی و روزمره‌اش را با سامان و هوشیاری و باریک‌بینی بگذراند.

آنچه در بالا آمده است بخشی از نوشتاری است با عنوان «اردیبهشت؛ راستی و سامان در زندگی» از دکتر حسین وحیدی، که در تازه‌ترین شماره‌ی امرداد چاپ شده است.

متن کامل این گزارش را در رویه‌ی پنجم (اندیشه) امرداد شماره‌ی 467 بخوانید.

«امرداد» شماره‌ی 467  از ‌‌دوشنبه، 28 فروردین‌ماه 1402 خورشیدی، در روزنامه‌فروشی‌ها و نمایندگی‌های امرداد در دسترس خوانندگان قرار گرفت.

خوانندگان می‌توانند برای دسترسی به هفته‌نامه‌ی امرداد افزون‌بر نمایندگی‌ها و روزنامه‌فروشی‌ها از راه‌های زیر نیز بهره ببرند.

فروش اینترنتی فایل پی‌دی‌اف شماره‌ی  467 هفته‌نامه امرداد

فروش اینترنتی نسخه‌ی چاپی شماره‌ی  467  امرداد

اشتراک ایمیلی هفته‌نامه‌ی امرداد

نشانی دکه‌های فروش هفته‌نامه امرداد

برای دریافت فایل اکسل نمایه امرداد کلیک کنید

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-02-29