لوگو امرداد
در حاشیه‌ی جام جان‌باختگان گفت‌وگو با دبیر انجمن یانش‌وران مانتره

کامیار فرزانه: هازمان زرتشتی از جوانان حمایت کند

کامیار فرزانهدر شب گشایش چهلمین دوره از پیکارهای جام جان‌باختگان زرتشتی کامیار فرزانه به یاد برادرش زنده‌یاد مهیار فرزانه مشعل این دوره از بازی‌های جام را برافروخت، و این شوندی شد تا با وی در زمان استراحت گپ‌وگفت کوتاهی داشته باشم.

-به عنوان پرسش نخست چه اتفاقی افتاد که شما برای روشن کردن مشعل این دوره از جام برگزیده شدید؟ آیا پیشتر با شما هماهنگی شده بود یا همان شب این تصمیم گرفته شد؟
من کامیار فرزانه 24 ساله، دانش‌آموخته رشته مهندسی صنایع غذایی کنترل کیفیت هستم. برای مشعل‌گردانی که کانون دانشجویان با مهرورزی من را انتخاب کردند به این شوند بود که می‌خواستند یاد و خاطره برادرم مهیار را زنده نگاه دارند. چهار روز پیش از افتتاحیه بود که اطلاع دادند به نشانه‌ی احترام‌‌گذاشتن به مهیار، مشعل‌دار این جام شما باشید، هماهنگی‌های بایسته انجام شد و من به تهران آمدم و مشعل جام برافروخته شد. بسیار از همه هموندان کانون دانشجویان زرتشتی سپاس‌گزارم که به‌راستی پرتوان جام را به زیبایی برگزار کردند.

-کامیار فرزانه درخواستی هم از تمامی هازمان زرتشتی داشت:
هازمان زرتشتی باید به جوانان میدان بدهد و آن‌ها را بیشتر حمایت کند. به‌ویژه کانون دانشجویان را پشتیبانی کند و تنها نگذارد، من خودم مشکلات کانون را درک می‌کنم و می‌دانم آن‌ها با چه سختی و مشقتی این جام را برگزار کردند. خودم دبیر انجمن یانش‌وران‌ مانتره هستم و می‌بینم بزرگترین دغدغه‌ی ما جوان‌ها مساله مالی است که از نیک‌اندیشان و هیات‌امنا درخواست داریم تا به جوانان کمک کنند. زمانی‌که دغدغه مشکلات مالی از میان برداشته شود، آن هنگام است که کانون و بیشتر جوانان می‌توانند تمام تمرکز خودشان را روی کیفیت برگزاری جام بگذارند. باز هم درخواست خودم را تکرار می‌کنم چون مهم است، هازمان ورزشی را باید حمایت کنید چون با این روندی که پیش می‌رویم تا سه یا چهارسال دیگر تمام هازمان ورزشی ما به رکود می‌رود و کم‌رنگ می‌شود. ما باید کاری کنیم تا دوباره هازمان ورزشی جان تازه‌ای بگیرد. به شوند کرونا چهار سال همه به دلایلی از ورزش دور شدند و آن اشتیاقی را که پیش از کرونا  برای باشندگی در جام‌ها وجود داشت دیگر نیست. جام‌های با آن همه ورزشکار، شوربختانه کمتر دیده می‌شود و دیگر حالت رقابتی ندارد، ما باید تلاش کنیم تا بار دیگر هازمان ورزشی به شکل پیش از کرونا برگردد که البته کانون دانشجویان زرتشتی با برگزاری این جام موفق عمل کرده است.

-در صحبت‌های خودتان اشاره کردید هازمان ورزشی ما دارد کم‌رنگ می‌شود، از نگاه شما دلیل آن چیست؟
تعدادی مهاجرت می‌کنند و تعدادی دیگر ورزش را کنار گذاشته‌اند. دلیل این کناره‌گیری از ورزش را از آن‌ها جویا می‌شویم، تنها پاسخی که می‌شنویم این است که جام برگزار نمی‌شود و ما دیگر ورزش نکردیم. به این شوند است که گفتم هازمان ورزشی دارد کم‌رنگ می‌شود و همگی باید تلاش کنیم تا دوباره شور هیجان به ورزش و هازمان ورزشی ما بازگردد.

شما در این دوره از جام در کدام یک از پیکار‌ها  شرکت کردید؟
من در ورزش‌های انفرادی مانند تنیس روی میز، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی و شنا شرکت کردم.

-وضعیت همکیشان در یزد از نظر ورزش چگونه است؟
نمی‌توانم بگویم وضعیت ورزش در یزد خوب است، ولی  کم‌کم وضعیت ورزشی، رو به بهبود می‌رود و بچه‌ها راه می‌افتند و تمرین می‌کنند، ولی نسبت به پیش از کرونا وضعیت خوبی نداریم، مثلا سال 98 که جام وهمن در یزد برگزار شد، باشندگی تیم‌های شرکت‌کننده در جام وهمن پررنگ بود ولی سال پیش که نخستین سال پس از کرونا بود که برپایی جام وهمن را داشتیم، باشندگی تیم‌ها خیلی کم‌رنگ بود تا جایی که می‌توانم بگویم تیمی باشنده نبود و ما خودمان با سرپرست تیم‌ها تماس می‌گرفتیم و جویا می‌شدیم که آیا در جام وهمن شرکت می‌کنید و یا خیر؟ من امیدوارم با برپایی این جام و باشندگی خوبی که پیکارجویان در این جام داشتند شوندی شود تا دوباره روحیه ورزشکاری تقویت شود و بتوانیم جام وهمن و گردهمایی دیگر را به مانند پیش از کرونا برگزار کنیم.

-آیا انجمن زرتشتیان یزد در زمینه ورزش همراه جوانان ورزشکار هست؟ 
بله در این زمینه با ما همراه بودند.

-زرتشتیان یزد برای هازمان ورزشی همکیشان استخر دارند که جوانان بتوانند در آن تمرین کنند؟
خیر استخری که خودمان ساخته باشیم، نداریم.

-ارزیابی شما از این دوره از جام چگونه است؟
جام چهلم تا به امروز مطلوب برگزار شده است، بچه‌های کانون خیلی زحمت کشیدند همه چیز مرتب و خوب است، فقط اینکه تیم‌ها کمی از نظر کیفی یا در سطح خیلی بالایی و یا در سطح پایین هستند، سطح متوسط در تیم‌ها دیده نمی‌شود. هموندان کانون بسیار زحمت کشیدند و تلاش کردند و جام به بهترین شکل از روز آغازین گشایش و با آن آیین گشایش بسیار عالی برگزار شد و همچنین در روند برگزاری مسابقات بسیار تلاش کردند.

سخن پایانی:
سپاسگزاری ویژه از طرف خودم و خانواده از کانون دانشجویان زرتشتی بابت اینکه یاد و خاطره برادرم مهیار را زنده نگاه داشتند و مسابقه دوچرخه‌سواری به نام یاد و خاطره برادرم مهیار فرزانه را روز پنجشنبه برگزار کردند، پیروز باشند.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-09