تارنمای خبری امرداد

ادامه یاری‌رسانی زرتشتیان به سیل‌زدگان بلوچستان

ادامه‌ی یاری‌رسانی زرتشتیان ایران به هم‌میهنان آسیب‌دیده از رویداد سیل در استان سیستان و بلوچستان با همازوری زرتشتیان روستای مزرعه‌کلانتر یزد و همکاری گروه همیاران زرتشتی انجام گرفت.

به گفته‌ی رستم نودینی هموند گروه همیاران زرتشتی از پیشگامان یاری‌رسانی به آسیب‌دیدگان، کالاهای گردآوری شده به کوشش زرتشتیان روستای مزرعه‌کلانتر، با همکاری گروه همیاران روز یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه بسته‌بندی و بارگیری شد. در سفری بیست ساعته با همراهی فریبرز بهمردی، به مقصد رسیدند. کالاها روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه در میان سیل‌زدگان روستای سرزه در استان هرمزگان و روستای کشهک شهرستان فنوج در استان سیستان و بلوچستان که بیشترین آسیب را دیده است، پخش شد. شهرستان فنوج از نظر جغرافیایی بین سه استان بزرگ کرمان استان هرمزگان، استان سیستان و بلوچستان جای دارد و از شهرهای مکران بلوچستان است.

پیش از این، 29 دی‌ماه، کالاهایی که با فراخوان انجمن‌های زرتشتیان استان یزد گردآوری شده بود با همکاری گروه همیاران در میان سیل‌زدگان روستای نوبندیان پخش شد.

ورود سامانه‌ی بارشی و بارندگی‌های سیل‌آسا در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سبب قطع ارتباط ۵۰۰ روستا در سیستان و بلوچستان شده بود

 

 

فرتورها از رستم نودینی رسیده است.
4090

4.2/5 - (5 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید