تارنمای خبری امرداد
گزارش تصویری از

نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه فجر پیروان ادیان توحیدی

نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه فجر با باشندگی نمایندگانی از هازمان پیروان ادیان توحیدی در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

بابک پرندایرانی، به نمایندگی از هازمان زرتشتی، ادای احترام به جانسپاران زرتشتی در آرامگاه قصر فیروزه با هماهنگی انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم تهران در روز ۱۵ بهمن‌ماه را از مهمترین برنامه‌های هازمان زرتشتی در روزهای دهه فجر بیان کرد و گفت: از مهمترین برنامه‌های هازمان زرتشتی جشن‌خوانی و آیین‌های دینی به همراه پرسش و پاسخ دینی به کوشش انجمن موبدان تهران در محل جشنگاه خسروی در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه و نمایشگاه و فروشگاه کارهای هنری بانوان زرتشتی به کوشش سازمان زنان زرتشتی در محل جشنگاه خسروی در ۱۸ بهمن‌ماه است.

سید مجتبی میر دهقان، فرنشین اداره‌ی اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد با اشاره به نشست شب گذشته نمایندگان ادیان توحیدی و هم‌میهنان آشوری، کلیمی، مسیحی و زرتشتی با وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: این گونه نشست‌های هم‌اندیشی‌ها نماد آن است که تا چه اندازه هم‌میهنان ما از دیگر ادیان توحیدی برای انقلاب و نظام مهم هستند. وی تاکید کرد: در آتشکده یزد، نیز هم‌میهنان زرتشتی آیین گرامیداشت برای دهه فجر برنامه‌ریزی کرده‌اند. در آیین مهمانی لاله ها در استان یزد، گرامیداشت شهید رستم آذرباد اجرا می‌شود، همچنین آذین‌بندی خیابان و اماکن همگانی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که از سوی هم‌میهنان اقلیت‌های دینی در استان یزد تدارک دیده شده است.

در این نشست خبری فرنشین کارگروه کارگری و کارآفرینی دهه فجر، برنامه‌های این کارگروه در حوزه سازمان تامین اجتماعی، صندوق توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و سازمان فنی و حرفه ای در روزهای دهه‌ی فجر را بیان کرد.

موبد رشید خورشیدیان و بابک پرند ایرانی از هازمان زرتشتیان در نشست خبری بامداد چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه 1398 خورشیدی باشنده بودند.

   

رامندی مجری نشست خبری

دکتر ابراهیم صادقی فر رییس کارگروه کارگری و کارآفرینی دهه فجر

چهره میانی موبد رشید خورشیدیان

سید مجتبی میردهقان مسوول امور ادیان در وزارت ارشاد اسلامی

زوریک قاراپتیان به نمایندگی جامع ارامنه

شهاب شهامی فر به نمایندگی جامع کلیمیان

موبد رشید خورشیدیان

رامون یوسفی چمکی به نمایندگی جامع آشوریان

کچویی فرنشین انجمن آشوریان

بابک پرند ایرانی به نمایندگی هازمان زرتشتیان

فرتور از همایون مهرزاد است.

1393

5/5 - (4 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید