تارنمای خبری امرداد

فرهنگ اویم ایوک به قلم دکتر فرزانه گشتاسب برنده جایزه کتاب سال

کتاب «فرهنگ اویم ایوک» به قلم دکتر فرزانه گشتاسب، استاد و پژوهشگر زرتشتی، و نادیا حاجی‌پور در گروه زبان‌های باستانی و گویش‌های محلی برنده سی و هفتمین دوره جایزه‌ی کتاب سال ایران شد. 

«فرهنگ اویم ایوک» در گروه زبان‌های باستانی و گویش‌های محلی نوشته‌ی فرزانه گشتاسب و نادیا حاجی‌پور، کهن‌ترین فرهنگ دوزبانه‌ی‌ ایرانی به عنوان کتاب سال ایران شناخته شد. این کتاب با همکاری دو انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و فروهر سال 1397 به چاپ رسیده است. در گروه زبان‌های باستانی دو کتاب دیگر به دور نیمه نهایی این دوره از جایزه کتاب سال راه پیدا کرده بودند.

برگزیدگان سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال در آیینی از سوی روابط عمومی خانه کتاب معرفی شدند و از آنان سپاسداری شد. این آیین با باشندگی حسن روحانی، رییس جمهور، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد، محسن‌ جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد، اشرف بروجردی، فرنشین سازمان اسناد و کتابخانه ملی، گروهی از مدیران و اهالی قلم و سفیران برخی کشورهای خارجی چهارشنبه 16 بهمن‌ماه 1398 خورشیدی در تالار وحدت برگزار شد.

5/5 - (5 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید