تارنمای خبری امرداد

سپاسداری از سازمان زنان زرتشتی؛ سمن‌ پایدار ایران

آیین رونمایی از پنج مستند آموزشی سازمان‌های مردم نهاد، (سمن‌)های پایدار که از سوی نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد با سپاسداری از سازمان زنان زرتشتی،‌ نهادی با دیرینگی بیش از هفتاد سال همراه بود.
آیین رونمایی از پنج مستند آموزشی سازمان‌های مردم نهاد که هرکدام بیش از 40 سال پیشینه‌ی فعالیت داشته‌اند،‌با باشندگی معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، برگزار شد. در آغاز  نشست، میزگرد با باشندگی نمایندگان این پنج سمن‌ تشکیل شد. مهرانگیز شهزادی، فرنشین سازمان زنان زرتشتی به عنوان یکی از سمن‌های پایدار ایران، در زمینه‌ی تاریخچه،‌آرمان و فعالیت‌های این سازمان به سخنرانی پرداخت و در ادامه‌ی نشست از وی سپاسداری شد. سپس مستند چند دقیقه‌ای از هرکدام از این سمن‌ها به نمایش گذاشته شد. یکی از مستندها از سازمان زنان زرتشتی با پیشینه بیش از هفتاد سال فعالیت بود. این سازمان از سال 1324 خورشیدی آغاز به کار کرده است.
مستند انجمن «هایگین بانوی ارمنی» نیز به نمایش گذاشته شد. این انجمن را 9 دانش‌آموز ارمنی سال 1317 بنیاد کرده‌اند. همچنین مستند از زندگی اعظم طالقانی،‌ مستند «فرصت بد شدن ندارم» درباره بدرالملوک،‌ مادر خیریه‌های ایران دیگر مستندهای پخش شده در آیین رونمایی بود.
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در سخنانی گفت: برای ما سازمان‌های مردم‌نهادی که پایدار مانده‌اند بسیار اهمیت دارند. باید آنها را به جامعه معرفی کرد و تلاش‌های آنها را انعکاس داد. سمن‌ها تشکل‌هایی هستند که ۳۵ تا ۴۰ سال از عمر آنها می‌گذرد. ما با آنها همکاری می‌کنیم و می‌دانیم که اینگونه خیریه‌ها چقدر ارزش دارند.
معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در ادامه افزود: باید سازمان‌های پایدار مردم‌نهاد به دیگران تجربه‌های خود را منتقل کنند و بیان شود چگونه این انجمن‌ها فراز و نشیب‌ها را پشت‌سر گذاشته‌اند. این سازمان‌ها سرمایه‌ی اجتماعی کشور هستند.
آیین رونمایی از مستندهای سازمان‌های مردم نهاد، شنبه 26 بهمن‌ماه 1398 خورشیدی در تالار خانه اندیشمندان برگزار شد.

چهره از سمت چپ: مهرانگیز شهزادی،‌ فرنشین سازمان زنان زرتشتی تهران

مستند «فرصت بد شدن ندارم» درباره بدرالملوک،‌ مادر خیریه‌های ایران

پخش مستند از سازمان زنان زرتشتی تهران با پیشینه بیش از هفتاد سال فعالیت
سازمان زنان زرتشتی تهران از سال 1324 خورشیدی آغاز به کار کرده است

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده

فرتورها از پردیس مهرشاهی است

1842

1 نظر
  1. فرامرز می گوید

    ممنون از خانم پردیس مهرشاهی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید