تارنمای خبری امرداد

همازوری در آیین دینی تازه‌درگذشته روانشاد افلاتون سهرابی

گردهمایی آیینی تازه‌درگذشته روانشاد افلاتون سهرابی، برپایه‌ی وچر انجمن موبدان تهران و با شرایط کنونی گسترش ویروس کرونا برگزار نمی‌شود؛ می‌توان  با خواندن اوستا در خانه‌ در آیین سوم و چهارم همازور شد.
با توجه به شرایط پیش آمده و برگزار نشدن آیین دینی پسین سوم و بامداد چهارم بهدین افلاطون بهدین نوشیروان سهرابی، فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز، به پیشنهاد خسرو قدس، جانشین فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز، همکیشانی که تمایل دارند، همزمان با اجرای آیین دینی بایسته توسط موبد، در خانه‌‌ی خود با خواندن اوستا در این آیین همازور و برای شادروان آمرزش را خواهان شوند. موبد اوستاخوانی آیین سوم را از ساعت 17 امروز به روز خورداد امشاسپند برابر با ششم فروردین‌ماه 1399 خورشیدی آغاز می‌کند. اوستاخوانی آیین چهارم تازه درگذشته ساعت 6 بامداد امرداد روز از ماه فروردین برابر با پنج‌شنبه، هفتم فروردین‌ماه انجام می‌شود.

4.7/5 - (6 امتیاز)
1 نظر
  1. مهران سپهری می گوید

    پیشنهاد میشود سالن اجتماعات باغ وقفی شیراز یا مکان مشابه، به پاس خدمات تمام زندگی و 26 ساله ریاست انجمن، به یاد جانباخته افلاتون سهرابی نامگذاری شود. شاید بتوان بورسیه دانشجویی نیز به نام این شادروان از همیاری همکیشان بنیاد نهاد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید