تارنمای خبری امرداد

فراخوان جشنواره‌ی شعر صلح و دوستی خلیج فارس

بی‌گمان کمتر ملتی همانند ایرانیان می‌توان یافت که در رشد و پویایی فرهنگ و تمدن جهانی بهره‌رسان بوده باشد. ارمغان ایرانیان به تمدن بشری بیش از آن است که بتوان برشمرد؛ از بخشش مِهر و شادی به مردم جهان تا سازوکارهایی برای بهداشت همگانی و برپایی جشن‌هایی همانند نوروز. ایرانیان در گسترش ادبیات، فلسفه و موسیقی نیز از سرآمدان جهان بوده‌اند. بی‌گمان روزی خواهد رسید که جهان قدردان کوشش‌های ایرانیان برای پیشبرد دانش و هنر شود و از سرزمین پارسیان آزاده، شایسته‌تر و سزاوارتر یاد کند. پس، نخواهیم که شماری بدخواه ایران، چهره‌ی زیبای سرزمین ما را خدشه‌دار سازند.
اکنون به پاس بزرگداشت خلیج همیشگی فارس، «پویش ملی حامیان خلیج فارس» را برگزار می‌کنیم. در این پویش، همواره به یاد می‌سپاریم که رودرروی غم و خشونت بیایستیم.

گفتنی است «پویش ملی حامیان خلیج تا ابد فارس» از سال 1373 خورشیدی فعالیت خود را آغاز کرده است. این پویش مردمی در 25 سال کنشگری خود در راستای آرمان خود یعنی پاسداشت تاریخ، فرهنگ، یکپارچگی ایران و به‌ویژه  پاسداشت خلیج فارس کوشیده و همایش‌ها و برنامه‌های گوناگونی را اجرا کرده است.

یکی از تازه‌ترین ره‌آوردهای پویش ملی حامیان خلیج فارس، برپایی مسابقه‌ای با نام «چکامه‌سرایی و نوشتارهای ادبی» است.
دوست‌داران شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار ادبی خود را تا روز 20 اردیبهشت‌ماه 1399 خورشیدی، به ادمین کانال «پویش ملی حامیان خلیج فارس» به نشانی‌ای که در پایان فراخوان آورده شده است، بفرستند و ما را در انجام این همایش ملی یاری کنند.
به 10 اثر برگزیده‌ی این هماورد ادبی، به نشانه‌ی قدردانی لوح‌های سپاس و پیشکش‌های مالی داده خواهد شد.
همه‌ی آثاری هم که به پویش حامیان خلیج فارس فرستاده می‌شود در کتیبه‌ی خلیج‌فارس در جزیره‌ی قشم و نیز در کتابی با نام «صلح و دوستی خلیج فارس»، چاپ و ماندگار خواهد شد.
یادآور می‌شود که «همایش روز ملی خلیج فارس» با دیرکردی ناگزیر، در روز 10 خردادماه 1399 خورشیدی، برگزار می‌شود.
زنده باد صلح و دوستی؛ جاوید باد مِهر و امید و شادی
فروردین ماه 1399 خورشیدی
خشایار حامدی نیک، دبیر جشنواره‌ی صلح و دوستی خلیج فارس

نشانی برای فرستادن آثار برای شرکت در «جشنواره‌ی
صلح و دوستی خلیج فارس»:
parsinnik@
Persiangulfnik1@gmail.com
نشانی کانال جشنواره‌ی صلح و دوستی خلیج فارس:
persiangulfnik20@

به نوشتار امتیاز بدهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید