تارنمای خبری امرداد
پس از سه ماه تعطیلی روزهای کرونا

بازگشایی گوردخمه‌ی زرتشتیان یزد

مجموعه تاریخی گردشگری گوردخمه‌ی زرتشتیان یزد یکی از جاذبه‌های گردشگری استان یزد، پس از سه ماه تعطیلی روزهای کرونا بازگشایی می‌شود.
دخمه و آتشکده‌ی یزد به عنوان دو جاذبه‌ی گردشگری برجسته‌ی استان زرتشتی‌نشین یزد سالیان گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. از آنجا که روند تدریجی بازگشایی مراکز گردشگری آغاز شده است، چگونگی بازگشایی آتشکده‌ی یزد و گوردخمه یا برج خاموشان دو مرکز گردشگری تاریخی را از سپنتا نیکنام، فرنشین انجمن زرتشتیان یزد، جویا شدیم. وی در این باره گفت: بنابر تاکید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مبنی بر باز شدن این اماکن ما نیز همکاری کردیم. مجموعه‌ی تاریخی گردشگری دخمه به‌‌زودی آغاز به کار می‌کند و از ساعت 8 بامداد تا غروب خورشید پذیرای گردشگران خواهد بود. آتشکده‌ی زرتشتیان یزد به شوند سرپوشیده بودن فضای گردشگری آن، همچنان تعطیل است.
با پدیداری و فراگیری بیماری کرونا جدید،کووید-19در ماه‌های پایانی سال گذشته و تداوم این روند، بسیاری از مراکز گردشگری برای پیشگیری از گسترش ویروس و در راستای اجرای مصوبات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تعطیل شدند. انجمن زرتشتیان یزد نیز در راستای رعایت نکات بهداشتی و ایمنی از بامداد شنبه 10 اسفندماه 1398 خورشیدی، آتشکده و دخمه، مراکز گردشگری تاریخی زیر پوشش این انجمن را تعطیل اعلام کرد.

1 نظر
  1. فرامرز می گوید

    ضرورت بازگشایی دخمه در دوران کرونا را نمی دانم ، جان مردم را به خطر نیاندازید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید