تارنمای خبری امرداد
به کوشش نشر برسم:

ویرایش دوم کتاب «حضور ایران در جهان باستان» چاپ شد

کتاب «حضور ایران در جهان باستان»، (چاپ نخست؛ ویراست دوم)، نوشته‌ی دکتر سید اصغر محمودآبادی؛ استاد تاریخ ایران باستان و اسلام، از سوی نشر برسم به بازار کتاب آمد.
این کتاب در گزارشی دامنه‌دار (:مفصل) در 26 فصل به بررسی تاریخ باستانی ایران، از فرهنگ و تمدن عیلام تا روزگار ساسانیان پرداخته است.
در دنباله یادداشت رضا اردو، پژوهش‌گر تاریخ و ویراستار  کتاب «حضور ایران در جهان باستان» آمده است.
«کتاب حاضر حاصل یک عمر تلاش و مطالعه‌ی مستمر استاد گرانقدر تاریخ، دکتر سیداصغر محمودآبادی، درباره‌ی تاریخ ایران باستان است که در اختیار خوانندگان قرار می‌گیرد. تاریخ ایران باستان و موضوع این کتاب حوزه‌ای است وسیع چه از لحاظ زمانی و چه از نظر مکانی و جمع‌آوری آن در قالب یک کتاب البته کاری بس دشوار است که از دست توانای نویسنده‌ای همچون استاد محمودآبادی برمی‌آید. مساله اصلی این کتاب -که چگونه ایران توانست از میان تمدن‌های بشری گوناگون، با دشوارهای فراوان سیاسی، مذهبی و اقتصادی در جغرافیایی متلاطم پایدار و پابرجا بماند- برگزیدن چنین حوزه‌ی گسترده‌ی زمانی و مکانی را اجتناب‌ناپذیر می‌کرد.
این کتاب براساس مراجع معتبر سده‌ی نوزدهم و بیستمی که درباره‌ی تاریخ ایران باستان نوشته شده‌اند و البته برداشت‌ها و دستاوردهای نویسنده در طول بیش از سه دهه مطالعه در این حوزه به نگارش درآمده و بحث‌های تاریخی از دوره‌ی عیلام/ایلام قدیم تا اواخر حکومت ساسانیان را پوشش می‌دهد.
در این ویراست با نظارت استاد بزرگوارم، دکتر روزبه ‌زرین‌کوب، متن کتاب به طور کامل مورد بازخوانی و اصلاح قرار گرفت. فهرست منابع و مآخذ بازبینی و تنظیم، و همچنین فهرست نمایه یک‌دست شد. باشد تا این کتاب موجب شناخت بیشتری از تاریخ ایران باستان شود و علاقه‌مندان به این حوزه آن را رضایت‌بخش یابند.»

لینک فروش اینترنتی کتاب «حضور ایران در جهان باستان».

3/5 - (7 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید