لوگو امرداد
مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد:

نبود مسیرهای دوچرخه‌سواری بلای جان دوچرخه‌سواران یزدی

photo mehdi shahryari Image 80 2.JPG مسیرهای دوچرخه‌سواری در شهر دوچرخه‌سواران از نیازهای زیرساختی شهر یزد به شمار می‌آید. مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد در گفت‌وگو با ایسنا از نبود مسیرهای دوچرخه‌سواری به عنوان بلای جان دوچرخه‌سواران یزدی یاد می‌کند. وی با اشاره به حادثه‌های روزافزون دوچرخه‌سواری و درگذشت «مهیار فرزانه» ملی‌پوش نوجوانان یزدی در نبود زیرساخت‌های لازم دوچرخه سواری، ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری برای حفظ ایمنی و امنیت جان دوچرخه‌سواران را مهمترین مطالبات مردم از شهرداری یزد می‌داند. مهدی شهریاری، مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد از فعالان گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری است. وی در برگزاری بیش از هفتاد همایش دوچرخه سواری در شهر یزد مشارکت داشته و شورای شهر یزد از وی به پاس تلاش‌های پیوسته‌ی او، سپاسداری کرده است.
«ناکامی طرح ایجاد مسیرهای وی‍ژه‌ی دوچرخه‌سواری در شهر دوچرخه‌ها» عنوان گفت‌وگوی مهدی شهریاری با خبرگزاری ایسنا-یزد است که در ادامه می‌خوانید:
ایسنا/یزد مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد با اشاره به این که نبود مسیرهای دوچرخه‌سواری بلای جان دوچرخه‌سواران یزدی است، اظهار کرد: در حالی طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش حوادث ترافیکی برای دوچرخه‌سواران شهرمان هستیم که کسبه همچنان از عوامل اجرایی نشدن طرح ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری توسط شهرداری یزد هستند.
«مهدی شهریاری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این که ایجاد زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری به منظور حفظ ایمنی و امنیت جان دوچرخه‌سواران از مهمترین مطالبات مردم از شهرداری است، اظهار کرد: در حالی مسیرهای دوچرخه‌سواری در شهرهایی مانند قزوین و مشهد و حتی شهرهای کوچک کشورمان در حال توسعه هستند که هنوز چنین امکانی در یزد وجود ندارند.
وی همکاری نکردن کسبه را از عوامل اجرا نشدن طرح مسیرهای دوچرخه‌سواری در یزد دانست و با تاکید بر این که نبود مسیرهای دوچرخه‌سواری ایمن در یزد جان دوچرخه‌سواران را تهدید می‌کند، تصریح کرد: ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری ایمن و استاندارد باید یکی از اولویت‌های شهرداری باشد ولی ایجاد این مسیرها در گروی همراهی و عزم مسوولان و مشارکت شهروندان است.
شهریاری آگاه‌سازی مردم به ویژه کسبه نسبت به اهمیت ایجاد این مسیرها را یادآور شد و گفت: چنین مسیرهایی برای حفظ جان شهروندان و فرزندانشان در هنگام استفاده آنها از دوچرخه برای تردد در معابر است و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار ترافیکی در ارتباط با دوچرخه‌سواران است.
وی در همین رابطه به افزایش آمار تصادفات دوچرخه‌سواران در شهر یزد به دنبال افزایش استفاده از دوچرخه در روزهای کرونایی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در همین ایام ضایعه قطع نخاع و نهایتاً فوت «مهیار فرزانه» ملی‌پوش نوجوانان یزدی به دلیل نبود چنین زیرساخت‌هایی در شهر را شاهد بودیم در حالی که یکی از عوامل بازدارنده از وقوع چنین حوادثی، اجرای طرح مسیرهای دوچرخه‌سواری در یزد است که با وجود این که شهرداری با کمترین هزینه و با همکاری مردم می‌تواند در جهت اجرای این طرح‌ها اقدام کند، اکنون با مخالف کسبه معابر مواجه است.
مدیر حمل و نقل پاک شهرداری یزد به اهمیت ترویج دوچرخه‌سواری ایمن در شهری مانند یزد که از آلودگی هوا و کم تحرکی و بیماری‌هایی مانند دیابت در شهروندان رنج می‌برد، تاکید کرد و گفت: با کاهش مقداری از عرض خیابان‌ها و معابر و اختصاص آن به خطوط وی‍ژه دوچرخه‌سواران، نه تنها جان دوچرخه‌سواران شهر حفظ و از آولدگی‌ا و دیگر مشکلات شهری کاسته خواهد شد بلکه بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر که امروز در انحصار خودروهاست نیز مرتفع خواهد شد.
شهریاری در پایان عنوان کرد: شهرداری مسوول برآورده کردن مطالبات شهروندان است و در همین راستا هر روز در جهت هموار کردن مسیری برای رفاه حال و کاهش هزینه‌های مردم هستیم ولی انجام چنین اقداماتی حتماً به مطالبه‌گری و همراهی مردم با شهرداری نیازمند است.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-30