لوگو امرداد
آگاهی‌رسانی انجمن زرتشتیان تهران

چگونگی ارسال عکس درگذشتگان به آیین پرسه همگانی اورمزد و تیرماه

پرسه همگانیپیرو آگاهی‌رسانی انجمن زرتشتیان تهران، خانواده‌‌های تازه‌روانان که در پرسه‌ی همگانی اورمزد و تیرماه نام‌نویسی کرده‌اند، می‌توانند عکس درگذشته‌ی خود را ایمیل کنند و یا به تالار ایرج تحویل دهند.
بستگان درگذشتگان تا تاریخ ۲۵ خردادماه 1399 خورشیدی عکس دیجیتالی درگذشتگان خویش را با یادداشت نام روانشاد به نشانی [email protected] بفرستند و یا در تاریخ ۲۸ خردادماه عکس درگذشتگان را با نگارش نام آنان در زیر عکس به تالار ایرج تحویل دهند.
آیین پرسه‌ی همگانی تیرماه از ساعت ۹ تا ۱۱ بامداد روز اورمزد و تیرماه برابر با پنجشنبه ۲۹ خرداد‌ماه 1399 خورشیدی در تالار پذیرایی ایرج برگزار می‌شود. همکیشان می‌توانند در سایت انجمن بطور زنده و غیرحضوری در این آیین شرکت کنند و پیام آرامش‌باد خود را به بستگان درگذشتگان بفرستند.

زرتشتیان در روز اورمزد از ماه تیر، برابر با ٢٩ خوردادماه، پرسه‌‌ی همگانی را به یاد روان و فروهر جانسپاران راه میهن در جنگ ایران و توران به روزگار منوچهرشاه پیشدادی برگزار می‌کنند. در این نبردها ایرانیان شکست سختی خوردند و بازپس نشستند. مرزها کوچک و خانه‌ها تنگ شد. ده روز پس از این، دهم تیرماه در روز تیر از ماه تیر که سیزدهمین روز ماه زرتشتی و دهمین روز از سالنمای رسمی کشور است، آرش کمانگیر جان در تیر می‌گذارد و مرزها را باز می‌گشاید . زرتشتیان در روز اورمزد از ماه تیر برای گرامی‌داشتن یاد نیکان درگذشته در آرامگاه، تالار، آتشکده یا خانه، گردهم می‌آیند و سفره‌ای به یاد درگذشتگان می‌گسترانند. در آیین پرسه‌ی همگانی خانواده‌هایی باشنده‌اند که از یک سال پیش تاکنون کسی از خانواده‌ی آن‌ها درگذشته است. امسال با پایداری ویروس کووید-19 گردهمایی آیینی امکان‌پذیر نیست و آیین پرسه برخط برگزار می‌شود.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-04-05