لوگو امرداد

گزارش از برگزاری مجمع همگانی انجمن زرتشتیان تهران

مجمع همگانی عادی سالیانه انجمن زرتشتیان تهران با دستور نشست بررسی عملکرد هیات‌مدیره، تصویب تراز و بیلان، گزینش هیات بازرسان و پیشنهاد هیات‌مدیره درباره‌ی بند 4 دستور نشست، برگزار شد.

برگزاری انتخابات برای گزینش بازرسان در دستور جلسه‌ی مجمع همگانی سالیانه‌ی انجمن زرتشتیان تهران بود. پس از گرفتن رای از دارندگان کارت شناسایی انجمن زرتشتیان تهران و شمارش 76 رای گرفته شده، فرشاد خورشیدیان با 45 رای، بزرگمهر پرخیده با 39 رای، شاهرخ پورمستدام با 33 رای، به عنوان بازرسان اصلی سال مالی 1399 انجمن زرتشتیان تهران گزینش شدند. فرهاد کاویانی گوهری 30 رای و بهزاد شاگشتاسبی با ۲۰ رای به عنوان بازرسان جانشین (:علی‌البدل) رای مجمع را به‌دست آوردند.

در بخشی از نشست مجمع، افشین نمیرانیان، فرنشین انجمن زرتشتیان تهران، با بیان این نکته که گزارش عملکرد هیات‌مدیره مربوط به یک سال 98 است و برخی از کارها ممکن است از دو سال گذشته آغاز شده و اکنون به مرحله‌ای برای گزارش رسیده باشد، در ادامه از پیگیری ادامه ی طرح کاداستر و گرفتن شناسه و سند تک برگ برای املاک در اختیار انجمن، امضای تفاهم‌نامه همکاری با انجمن موبدان، نتیجه‌بخش بودن پیگیری‌ها برای گرفتن 3 درصد اعیانی آموزش و پرورش، شکل‌گیری کمیسیون برنامه‌ریزی، مصوب آیین‌نامه‌ی هیات‌مدیره اجرایی در این کمیسیون، تبدیل به احسن خانه پریناز بختیان سخن گفت. ساختمان بختیان با مجوز مجمع به فروش رسید و ساختمانی با قدرالسهم عرصه بیشتر در پنج واحد مسکونی خریداری شد. شش ماهه‌ی نخست سال با فعالیت کمیسیون ساختمان آماده‌سازی انجام شد و اکنون پنج خانوار زرتشتی در این ساختمان زندگی می‌کنند. همچنین با ارزیابی و برسی‌هایی که کمیسیون خدمات پیرامون زیرمجموعه‌ها انجام داده، در سازمان پذیرایی و آرامگاه قصرفیروزه دو زیرمجموعه‌ی مهم خدماتی انجمن زرتشتیان تهران، تغییر و تحولاتی اتفاق افتاده است. وی در ادامه‌ی گزارش، به پیگیری سه پرونده‌‌ی مهم مربوط به موقوفه‌‌های قصرفیروزه، هرمز آرش و پری آگاهی در تهران و نعیم‌آباد یزد که در پیش است، اشاره کرد.

فرانک زنده نوش، خزانه‌دار انحمن زرتشتیان تهران، ُبه مقایسه منابع مالی و هزینه‌‌های انجام شده در بخش‌های فعالیت‌های امور دینی و آیینی، فعالیت‌های امور آموزشی و تربیتی، فعالیت‌های بهداشتی و درمانی، فرهنگی و هنری، امور خیریه، امور درگذشتگان امور موقوفات و هزینه‌های مالی اداری و فعالیت‌های ورزشی پرداخت.
هزینه‌های مالی، اداری و هزینه‌ی نگهداری موقوفات شامل هزینه‌های دبیرخانه‌ی انجمن شامل هزینه‌های پرسنل اداری و هزینه‌های نگهداری و تعمیر ساختمان‌های انجمن و املاک شناخته شده است. درآمدهای عام اجاره موقوفات محل تامین این هزینه‌ها است که کفاف هزینه‌های این سرفصل را نمی‌دهد.
در سال مالی مورد گزارش برای مراسم دینی و آیینی در اماکن زیرپوشش انجمن هیچگونه سوبسید پرداخت نشده است. با مدیریت هزینه‌ها، تالار پذیرایی خسروی به سودآوری رسیده است.
خزانه‌دار انجمن زرتشتیان تهران، بار هزینه‌ها را پرداخت سوبسید به سرویس مدارس، مهدکودک پرورش و سرای سالمندان برشمرد که شمار محدودی از افراد جامعه از این سوبسید بهره می‌گیرند و باید در این باره تصمیم مهمتری گرفت. در سال مورد گزارش، انجمن زرتشتیان تهران یک‌میلیاردوصد میلیون تومان کسری منابع مالی در عملیاتی داشته است. انجمن زرتشتیان تهران برای سرویس مدارس شش ماه تحصیلی 490 میلیون تومان و برای مهدکودک پرورش 158 میلیون و برای بهره‌مندی همکیشان از امکانات سرای سالمندان زرتشتی 280 میلیون تومان سوبسید پرداخت کرده است.
وی از بازگشایی درمانگاه یگانگی با بکارگیری شیوه‌نامه‌ی بهداشتی در آینده‌ی نزدیک خبر داد.

افشین نمیرانیان، فرنشین انجمن زرتشتیان تهران درباره پرداخت سوبسید به سرای سالمندان زرتشتی گفت: هیات‌امنای سرای سالمندان و شخص مدیرعامل خوشنام‌ترین افراد جامعه زرتشتی و مدیرعامل سرای سالمندان از بهترین مدیران جامعه زرتشتی است و به نحو مناسب انجام خدمت می‌کنند. به دنبال یک سری ناهماهنگی‌هایی گزارش سالانه ارسال نشده است. انجمن زرتشتیان تهران، حقوق کارمندان سرای سالمندان را پرداخت می‌کند ولی در نهایت تهاتر می‌شود. حتا حقوق هم پرداخت نمی‌شود و فقط بیمه‌ پرداخت می‌شود. در گزارش پایان سال، پول بیمه با مبالغ پولی که به عنوان کمک سرای سالمندان وارد انجمن شده تهاتر می‌شود. ما منتظر گزارش سرای سالمندان بودیم که به دلیلی ناهماهنگی اتفاق افتاد و در تراز و بیلان امسال ذکر نشد وگرنه هیچ سالی قرار نیست که گزارش اعلام نشود. مبلغ سوبسید از مرتبه‌ی حداکثر 10 تا 20 میلیون تومان بوده و مطمینا بیشتر از این هم نخواهد بود.

فهیم فرهادی بازرس انجمن زرتشتیان تهران به نمایندگی از بازرسان، (فرشاد خورشیدیان و آرش آذرگشسب) گزارش بازرسان قانونی در سال مالی منتهی به اسفندماه 1398 که با حضور در نشست‌های هیات‌مدیره‌ی انجمن، به چگونگی اداره‌ی امور انجمن و انطباق آن با اساسنامه، قوانین و دستورالعمل‌ها، نظارت کرده‌اند را خواند.  درباره‌ی ترازنامه سال مالی گردش 44 انجمن گفت: این ترازنامه‌ی ارایه شده که مورد تایید هیات‌مدیره است، هیات بازرسان نیز تایید می‌کند. مسوولیت حساب‌های مالی با هیات‌مدیره است و رسیدگی به وضع عمومی انجمن و گزارش عملکرد و کارهای انجام شده از سوی هیات‌مدیره و هیات‌رییسه در سال مورد اشاره از مسوولیت بازرسان است. وی در ادامه به نکات و پیشنهادهای هیات‌بازرسان در مورد عملکرد هیات‌مدیره اشاره کرد.

دو پیشنهاد هیات‌مدیره‌ی انجمن زرتشتیان تهران در زمینه‌ی مشارکت همکیشان در فرآیندهای تصمیم‌سازی و سرپرستی فعالیت‌های انجمن که در بند 4 دستور نشست مجمع قرار گرفته بود به شوند مغایرت با قانون تجارت به اتفاق آرای مجمع از دستور نشست خارج شد.
بنابر قانون تجارت، دستور نشست مجمع عادی شامل گزارش عملکرد هیات‌مدیره، تصویب تراز و بیلان، گزینش هیات بازرسان است. موارد دیگر به برگزاری مجمع همگانی به طور فوق‌العاده موکول می‌شود.

گزارش هیات‌مدیره و بازرسان قانونی و تراز و بیلان مالی سال 1398 با کسری منابع مالی (غیرعملیاتی) بر هزینه‌ی خالص 5 میلیاردوششصد میلیون ریال به تایید باشندگان در مجمع همگانی سالیانه انجمن زرتشتیان تهران رسید.

نوبت دوم مجمع همگانی انجمن زرتشتیان تهران، اردیبهشت روز از ماه مهر زرتشتی برابر با آدینه 28 شهریورماه 1399 خورشیدی در فضای باز حیاط دبیرخانه با رعایت شیوه‌نامه‌ی بهداشتی برگزار شد. با اکثریت آرای باشندگان در مجمع، فرامرز پوررستمی (فرنشین هیات‌رییسه)، اسفندیار خسروی (جانشین فرنشین)، سهراب سلامتی (منشی)، سهراب اختری و خداداد نمیری (ناظران) در جایگاه هیات‌رییسه نظارت بر برگزاری مجمع همگانی انجمن زرتشتیان تهران قرار گرفتند. پس از اعلام رسمیت نشست و گزینش هیات رییسه‌ی مجمع، به دستور نشست پرداخته شد.

1 29

انجمن زرتشتیان تهران

2 13 3 13

آتشکده زرتشتیان تهران

51 1

5 10 6 11 7 11 8 11 9 10

45 1

احترام به سرود میهنی ایران

11 11

رامین خسروی جانشین فرنشین انجمن زرتشتیان تهران

13 10

14 10

احترام به نیایش اوستا

44 3

15 10

هیات نظارت انتخابات

16 10 17 10 18 12

چهره میانی فرامرز پوررستمی رییس هیات مدیره نظارت انتخابات

19 10

افشین نمیرانیان فرنشین انجمن زرتشتیان تهران

20 9 21 7

فرانک زنده نوش خزانه دار انجمن زرتشتیان تهران

22 7 23 7 24 7 25 7 26 7

فهیم فرهادی بازرس انجمن زرتشتیان تهران

28 4

29 5

نامزدهای انتخابات

27 6

30 4 31 6

50 1

47 2

46 2

35 4 36 2 37 3 38 3 39 2 40 2

41 2

فرتور از همایون مهرزاد است.

2393

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-02-30