تارنمای خبری امرداد
پسین سومین روز چَهره

برگزاری برخط آیین گهنبار میانه‌ی آرامش در شیراز

 آیین گهنبار چَهره‌ی میدیاریم‌گاه، پسین سومین روز چَهره، با پایداری بیماری کووید-19 و بدون گردهمایی زرتشتیان شیراز به شیوه ی مجازی و برخط برگزار ‌شد.
آیین گهنبارخوانی در سومین روز چهره‌ی میدیاریم‌گاه، در روز رشن ایزد از ماه دی در گاهشمار زرتشتی، برابر با آدینه 12 دی‌ماه 1399 خورشیدی از ساعت 16:30 در آتشکده‌ی مجموعه دینی، فرهنگی، ورزشی زرتشتیان شیراز برگزار ‌شد.موبدیار رستم خسرویانی آیین اوستاخوانی را به‌جا آورد. در پایان هوشنگ اسفندیاریان سخنگوی انجمن به گزارش گاهان بار تا گاهان بار کارهای انجام شده و در دست اجرای انجمن زرتشتیان شیراز پرداخت.
گهنبار چَهره‌ی پنجم در هر سال، گهنبار میدیاریم‌ است. این گهنبار از روز مهر ایزد تا روز ورهرام از ماه دی و مانند گهنبارهای پیشین به مدت پنج روز برگزار می‌شود. میدیاریم یعنی میانه‌ی آرامش، به همین روی این جشن در زمانی برگزار می‌شود که هنگام آرامش و استراحت کشاورزان و دامداران است. زرتشتیان این گهنبار را نیز مانند دیگر گهنبارها در خانه‌ی خود و یا در مکان‌های سپندینه‌ا‌ی چون آتشکده و یا مکان‌های گردهمایی برگزار می‌کنند. این هنگام از گهنبار را گاه آفرینش جانداران نیز می‌دانند.

اوستاخوانی موبدیار رستم خسرویانی
پخش گهنبار به شیوه ی مجازی و برخط
خسرو قدس فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز

گزارش گاه تا گاه توسط هوشنگ اسفندیاریان سخنگوی انجمن زرتشتیان شیراز

فرتورها از شهرام پوردهی زین‌آباد  است .

4090

1 نظر
  1. salma shahamiry می گوید

    تصاویر مثل همیشه زیبا بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید