لوگو امرداد
بازتاب خبری

صعود تیم‌ والیبال بانوان زرتشتی یزد و آریامشهد به مرحله نهایی

photo 2021 01 23 01 36 38مرحله دوم پیکارهای والیبال لیگ دسته یک بانوان قهرمانی باشگاه‌های کشور در گروه «یک » پس از سه روز پیگیری روز آدینه سوم بهمن‌ماه 1399 خورشیدی در سالن یگانگی یزد پایان یافت و تیم‌ جوانان زرتشتی این شهر (میزبان) صدرنشین گروه و آریا مقام پارس مشهد به مرحله پایانی صعود کردند.

تیم جوانان زرتشتی یزد با نتیجه‌ی 3 بر 2 در برابر تیم آریا مقام پارس مشهد به برتری دست یافت و به عنوان صدرنشین گروه به مرحله‌ی نهایی لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور صعود کرد. چهار تیم برتر ۲ گروه، در مرحله‌ی نهایی در زمان و مکانی که فدراسیون اعلام می‌کند به میدان رقابت می‌روند و ۲ تیم به لیگ برتر راه پیدا می‌کنند.

به گزارش ایرنا-یزد، «در آخرین روز این رقابت‌ها که به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگران و با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد، تیم میزبان با نتیجه سه بر ۲، آریا مقام پارس مشهد را شکست داد.
مرحله نهایی مسابقات والیبال دسته اول باشگاه‌های کشور در بخش بانوان با حضور چهار تیم برتر ۲ گروه برگزار شد که زمان و مکان آن توسط فدراسیون اعلام می‌شود و ۲ تیم به لیگ برتر راه پیدا می‌کنند.
هم‌اکنون تیم‌های شهداب یزد و خاتم اردکان ۲ نماینده استان یزد در لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور حضور دارد.
جمعیت زرتشتیان استان یزد نزدیک به ۶ هزار نفر است که در شهرهای یزد، تفت، میبد و اردکان زندگی می کنند و بزرگترین زیارتگاه جهانی این اقلیت دینی به نام «چک چک» در یکی از مناطق کوهتسانی شهرستان اردکان قرار دارد و پیروان این آیین باستانی ایران یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.
استان یزد با نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد که حدود ۲ هزار نفر آنها در رشته والیبال فعالیت دارند».

WhatsApp Image 2021 01 23 at 23.38.23

پیام شادباش معاون ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به کادر فنی، مدیریت و بازیکنان سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد در پی صعود بانوان والیبالیست یزدی برای نخستین بار در جمع چهار تیم برتر لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور با ترکیبی متشکل از بانوان زرتشتی و مسلمان و ابراز امیدواری برای تیم جوانان زرتشتی یزد در برداشتن گام به سوی قهرمانی و رسیدن به لیگ برتر والیبال بانوان کشور

photo 2021 01 24 13 37 05بازتاب خبری صعود و صدرنشینی بلند قامتان جوانان زرتشتی یزد در خبرنامه ورزشی پیمان یزد

photo 2021 01 25 00 45 28 2

سرمربی تیم والیبال بانوان جوانان زرتشتی یزد پس از صعود به مرحله‌ی نهایی: بازیکنان کاری کردند که تا به امروز در یزد اتفاق نیفتاده بود

تیم والیبال جوانان زرتشتی یزد پس از کسب دو پیروزی در مرحله‌ی نیمه‌نهایی پیکارهای لیگ والیبال دسته یک بانوان کشور به عنوان تیم صدرنشین گروه الف پروانه صعود به مرحله‌ی نهایی را کسب کرد.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-02