تارنمای خبری امرداد
گزارش تصویری

آیین نکوداشت دهشمند نیک‌اندیش ماه‌بانو تاتا

آیین نکوداشت بانوی دهشمند نیک‌اندیش و فرهیخته جامعه‌ی زرتشتیان کرمان، بانوی پیشکسوت علم آمار ایران، دکتر ماه‌بانو تاتا در رویه‌های مجازی نرم‌افزار اینستاگرام برخط (:آنلاین) برگزار شد.

در آغاز آیین، موبد هومن فروهری اوستای تندرستی برای ایشان خواند. در ادامه فیلم سخنرانی اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس، پخش شد.
سپس سیروس نیکبخش، فرنشین انجمن زرتشتیان کرمان به جایگاه آمد و درباره‌ی خدمات و بزرگواری‌های بانو تاتا برای بینندگان سخن گفت، با این اشاره که بیمارستان خداداد مهرابی با کمک مالی دکتر تاتا بازسازی و در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری شده است.
در ادامه دکتر بنیتا دولت‌زاده، از دانشجویان دکتر ماه‌بانو تاتا و عضو جامعه آمار کرمان و ایران، به جایگاه آمد و زندگی‌نامه بانو تاتا را برای بینندگان خواند و از خدمات ایشان به جامعه علمی ایران و کرمان و همچنین جامعه‌ی زرتشتیان کرمان یاد کرد.
در پایان تندیس و دسته گلی به رسم یادبود از طرف سیروس نیکبخش و آریا خسروان فرنشین موسسه خداداد مهرابی به ایشان پیشکش شد.
آیین نکوداشت بانوی دهشمند ماه‌بانو تاتا، روز مهر و اسفندماه در گاهشماری زرتشتی برابر با یکشنبه 10 اسفندماه 1399 خورشیدی به کوشش موسسه خیریه خداداد مهرابی برگزار شد.

فرتورها از آریابرزن غیبی است.

4090

4.4/5 - (7 امتیاز)
1 نظر
  1. مهرزاد ايرانی می گوید

    درود بر دکتر ماهبانو تاتا و همه دهشمندان نيک انديش و سپاس از برگزارکنندگان این همایش .
    ((( فريدون فرخ، فرشته نبود .. ز مشک و ز عنبر، سرشته نبود— به داد و دهش یافت آن نيکویی .. تو داد و دهش کن ، فريدون تویی )))

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.