تارنمای خبری امرداد

کیارستمی چراغ بزرگ‌ترین موزه هنر مدرن اروپا را روشن می‌کند

مرکز ملی فرهنگ و هنر ژرژ پمپیدو در پاریس به بهانه‌ی بازگشایی پس از چند ماه تعطیلی، برنامه کامل مرور آثار عباس کیارستمی را برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، برنامه‌ی مرور آثار عباس کیارستمی هنرمند درگذشته و شناخته‌شده‌ی ایرانی برای بازگشایی مرکز ملی هنر و فرهنگ «ژرژ پمپیدو» از ۲۹ مِی برنامه‌ریزی شده که همزمان با آغاز فعالیت دوباره سالن‌های سینما، موزه‌ها و مکان‌های فرهنگی پس از شش ماه تعطیلی در فرانسه به دلیل کروناست.

بزرگداشت عباس کیارستمی در فرانسه پیش‌تر قرار بود در ماه آوریل برگزار شود اما به دلیل بحران فراگیری ویروس کرونا اکنون قرار است با دیرکرد و از ۱۹ می تا ۲۶ جولای (۲۹ اردیبهشت تا ۴ امردادماه) برگزار شود. این برنامه دربردارنده‌ی نمایش ۴۶ فیلم از ساخته‌های این چهره‌ی تاثیرگذار  موج نو سینمای ایران است که برخی از این آثار در چند سال گذشته ترمیم شده‌اند.

برنامه‌ی مرور آثار کیارستمی همچنین با برپایی یک نمایشگاه هنری با عنوان «خانه‌ی دوست کجاست؟» در گستره‌ای بیش از هزار مترمربع در مرکز هنری «ژرژ پمپیدو» همراه خواهد بود که دربردارنده‌ی نمایش مجموعه‌ای از عکس‌ها و چیدمان‌های دیده‌نشده‌ی این هنرمند خواهد بود.

این رویداد با همکاری مرکز ملی فرهنگ و هنر ژرژ پمپیدو که به عنوان بزرگ‌ترین موزه‌ی هنر مدرن در اروپا شناخته می‌شود و همچنین کمپانی «mk2» توزیع‌کننده و تهیه‌کننده‌ی آثار کیارستمی در فرانسه و بنیاد کیارستمی ترتیب داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید