لوگو امرداد

برپایی گهنبار پایان تابستان در شهرهای زرتشتی‌نشین

3گهنبار چَهره‌ی پایان تابستان (پیته‌شهم) که از 21 شهریورماه آغاز می‌شود، در شهرهای زرتشتی‌نشین تهران، کرج، شیراز و یزد گرامی داشته می‌شود.

تهران

مجموعه‌ی مسکونی رستم‌باغ تهران‌پارس در روزهای 21 و 25 شهریورماه 1395 از ساعت 10 این گهنبار را برگزار می‌کند.

گهنبار چهره‌ی پایان تابستان در روز آدینه، 19 شهریورماه 1395 خورشیدی در خانه‌ی نرگس تهران برگزار می‌شود. آیین اوستاخوانی این گهنبار نیز در ساعت‌های 10 و 16 آغاز خواهد شد.

گروه ورزش همگانی «ورهرام» نیز در نظر دارد تا گهنبار چهره‌ی پیته‌شهم را برگزار کند. گهنبار چهره‌ی پایان تابستان این گروه 22 شهریورماه 1395 خورشیدی که برپایه‌ی گاه‌شمار زرتشتی  روز آسمان از شهریورماه است، از ساعت 17 در آدریان‌بزرگ برپا خواهد شد.

کرج

این چهره‌ی گهنبار از ساعت 18 روز پنج‌شنبه، 25 شهریورماه نیز در خانه دولت کرج و باشندگی زرتشتیان کرجی برگزار خواهد شد.

گیلان

همچنین کمیسیون مددکاری انجمن زرتشتیان کرج نیز گهنباری را از ساعت 16 روز دوشنبه، 22 شهریورماه برگزار می‌کند. این گهنبار در کوشک ورجاوند گیلان برگزار خواهد شد.

شیراز

شیرازی‌ها نیر گهنبار چهره‌ی پیته‌شهم را 25 شهریورماه  از ساعت 18 در باغ وقفی شیراز گرامی خواهند داشت.

یزد

این گهنبار در روز پنج‌شنبه، 25 شهریورماه نیز با یاری سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد برگزار خواهد شد. زرتشتیان می‌توانند در این گهنبار که در محل سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد برگزار می‌شود، شرکت کنند.

گهنبار چَهره‌ی «پیته شهم» جشن گردآوری غله است و هنگامه‌ی آن از روز اشتاد تا انارام ایزد برابر با ۲۱ تا ۲۵ شهریورماه خورشیدی است.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-11-23