لوگو امرداد

هم‌رسانی آیین گهنبار پارسایی از اینستاگرام امرداد

11 6گهناارانجمن زرتشتیان تهران آیین گهنبار توجی  پذیرشگاه پارسایی، را هم‌زمان با سالروز گشایش و به یاد بنیادگذاران آن آدینه 30 اردیبهشت‌ماه بدون باشندگی همکیشان برگزار می‌کند.

در اورمزد روز از ماه خورداد گاهشمار زرتشتی آیین گهنبار توجی به نامگانه روانشادان مهربان جمشید پارسایی و همسرش روانشاد شیرین خداداد بدون باشندگی همکیشان برگزار می‌شود. برای هم‌بهره شدن با آیین گهنبارخوانی آدینه 30 اردیبهشت‌ماه 1401 خورشیدی از ساعت 18 با پخش زنده در رویه‌ی اینستاگرام امرداد به نشانی amordad.news همراه شوید.

80 سال پیش ساخت پذیرشگاه به پایان رسید. روانشاد مهربان پارسایی، نیک‌اندیش دهشمند، در روز اورمزد و خوردادماه سال 1322 خورشیدی، این مجموعه را به نامگانه‌ی فرزند نوجوان خود برای اقامت کوتاه مدت همکیشان مسافر به انجمن زرتشتیان تهران اهدا کرد.
میانه‌ی سال 1398 و پس از ریزش بخشی از سقف شماری از اتاق‌های طبقه همکف پذیرشگاه، هیات مدیره انجمن زرتشتیان تهران در راستای پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی، از پذیرش مسافر در پذیرشگاه خودداری و بازگشایی پذیرشگاه را به پس از انجام ایمن‌سازی و بهسازی ساختمان موکول کرد.

گهنبار توجی، از جشن‌های بیرون از چهره‌های گهنبار به شمار می‌آید. این گهنبار، هنگامی برپا می‌شد که نیاز به گردهمایی مردم و آگاهی آن‌ها از حال یکدیگر، بیش از پیش احساس می‌شد. گهنبارهای توجی به خواست مردم برگزار می‌شد تا از حال و روز یکدیگر آگاه شده، به یاری هم بشتابند و با همازوری و دادودهش نویدبخش آینده‌ای روشن شوند.

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-02-01