تارنمای خبری امرداد
یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس خبر داد

کشف بیش از هزار شی عتیقه از قاچاقچیان

کوشش نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس  به کشف و ضبط 1026 قطعه شی عتیقه و بدل از متهمان انجامید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری  و صنایع دستی فارس، سرهنگ محمدرضا بهمنی‌نژاد فرمانده‌ی یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس، با اعلام این خبر گفت: آثار تاریخی نشانگر هویت یک ملت و حفاظت از آن وظیفه همه مردم است و در همین راستا با تلاش و فعالیت‌های مستمر و شبانه روزی نیروی‌های یگان حفاظت میراث‌فرهنگی فارس در شش ماه نخست سال 1398 خورشیدی  75 هزار و 600  بازدید ازآثار تاریخی استان انجام شده است.

فرمانده‌ی یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس ادامه داد: همچنین در این زمان، تعداد یک هزار و 26 قطعه شی عتیقه و بدل، 119 قطعه ابزار مربوط به حفاری غیر مجاز، 11 دستگاه فلزیاب به دست آمده از متهمان کشف و ضبط شد.

سرهنگ بهمنی‌نژاد با اعلام دستگیری 78 مجرم و ارجاع 110 پرونده به مراجع قضایی در این مدت یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته، از 15 مورد مرمت غیر مجاز، 14 مورد تغییر کاربری و ایجاد خسارت به آثار تاریخی  و  98 مورد  تصرف و تملک و ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری شده است.

بهمنی‌نژاد در پایان خواستار مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد و انجمن‌ها در حفاظت از آثار تاریخی یادآور شد: فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس با شماره‌ی تماس  37300553 و تلفن گویای 1801 و شماره 09662 متعلق به یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور،  آمادگی دریافت گزارش‌های مردمی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید