لوگو امرداد

 پیام مهر املساد از کالیفرنیا برای موبد مهربان فیروزگری

مهر املسادبه نام اهورا مزدا

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک

خوشبختی نصیب کسانی می شود که تصمیم می‌گیرند با آگاهی زندگی کنند.

و بعد از این سخن گرانبها، خانم ها و آقایان…

مهر املساد اهل کالیفرنیا هستم و با لذتی بی‌اندازه، مایلم در این مراسم بزرگداشت بسیار ویژه به افتخار او، در روز پدر در ایران، چند کلمه به احترام موبد مهربان فیروزگری صحبت کنم. او در سطح جهانی به عنوان یکی از ارجمندترین موبدان زرتشتی در ایران شناخته می‌شود. من این شانس را داشتم که او را به عنوان یک موبد پرشور و یک دوست خانوادگی دلسوز در 35 سال گذشته بشناسم و در طول سال‌ها، ما این فرصت متمایز را داشته‌ایم تا با هم در جهت حمایت از نسل آینده‌مان در ایران، از طریق کنگره‌های جهانی جوانان زرتشتی، و از طریق های دیگر تلاش‌های جمعی که بر ارتقای جوانان زرتشتی در ایران متمرکز شده‌اند، کار کنیم. من واقعاً قدردان مهربانی او برای دستیابی به انسانیت هستم.در حال حاضر، ایشان به عنوان مشاور ارشد و چراغ راهنما برای مجموعه وبینار ماهانه دعا، رهبری و کارآفرینی جهانی BaHumata خدمت می‌کند، که ما واقعاً از ایشان سپاسگزاریم. موبد مهربان فیروزگری عزیز و ارجمندم…شما الهام‌بخش خدمت به جامعه جهانی زرتشتی، با تمایلی ستودنی برای به اشتراک گذاشتن خرد و دانش خود، همراه با مشارکت علمی خود در مقالات متعدد در موضوعات مختلف مذهبی بوده‌اید. شما خوانش اوستا را با بهترین تلفظ‌های تحقیق شده که در سطح جهانی است از طریق کلاس‌های برگزار شده، رسانه‌های آموزشی و همچنین از طریق ضبط‌های صوتی به اشتراک گذاشته‌اید، همراه با کتاب منتشر شده خود در مورد خرده اوستا، که برای تدریس استاندارد شده و برای خواندن نمازهای پنج‌گاه پیشگام فرهنگ دینی بوده‌اید. شما با آموزش و همراهی در فارغ‌التحصیلی هشت بانوی موبدیار در ایران، مروج برابری جنسیتی، برابری انسانی و برابری جمعی بوده اید. شما با حضور در مراسم یسنا، پنج موبد بسیار ماهر را برای جایگزینی خود در این نقش تربیت کردید که از صمیم قلب به شما تبریک می‌گویم.

اکنون برای کسانی که نمی دانند…

موبد مهربان فیروزگری ما به دلیل بیش از 50 سال خدمت فداکارانه به جامعه و بشریت، نشان چهره ماندگار (شخصیت جاودان) را از طرف انجمن زرتشتی تهران دریافت کرده است. وی از سوی وزارت دادگستری دولت ایران به عنوان سردفتر ازدواج زرتشتیان تهران منصوب شده  که با کمال شادی و افتخار، پیوند زناشویی زوج‌ها را ثبت می‌نماید. موبد مهربان فیروزگری ما، نماینده ایران بوده و در پانل‌هایی در چندین مکان برجسته شرکت کرده است: ثبت نوروز در فهرست فرهنگی جهانی یونسکو، کنگره جهانی زرتشتیان در تهران، جشن دانشگاه تهران به مناسبت اعلامیه 2000 سال فرهنگ ایران توسط یونسکو او همچنین در سمینارهای ملی و بین‌المللی متعددی درباره فرهنگ ایرانی و نشست‌های بین ادیان شرکت داشته است که آخرین آن‌ها جلسات پانل و دعای او در نهمین کنفرانس اروپایی ایران‌شناسی 2019 است که در دانشگاه برلین برگزار شد. او علاوه بر خدمت به عنوان Mobed، پس از دریافت مدرک لیسانس خود از هند در سال 1958، حرفه‌ای برجسته را ایجاد کرد که بیش از 5 دهه طول کشید، به عنوان مهندس الکترونیک صنعتی. او به مدت 10 سال توسط J. N. Marshall & Co – یک شرکت مهندسی پارسی در هند استخدام شد و در آنجا پست‌های مسئولیتی و برجسته‌ای به عنوان مدیر خدمات و شعبه داشت.در سال 1968 با مهرانگیز از ایران ازدواج کرد و یک سال بعد به ایران بازگشت و ابتدا در شرکت بین المللی آی بی ام استخدام شد و سپس به شرکت هانیول کنترل در تهران منتقل شد و بیش از 20 سال به عنوان رییس بخش برق و ابزار دقیق مشغول به کار شد. با وجود اینکه در سال 1999 رسما بازنشسته شد، تا سال 2016 به کار خود ادامه داد. خانم‌ها و آقایان: می‌گویند: همان طورکه در مورد جهان خود فکر می‌کنیم، جهان ما را تغییر می‌دهد. موبد مهربان فیروزگری عزیز و محترمم:تفکر آینده و بصیر ما، به تغییر دنیای درونی بسیاری از زرتشتیان در ایران و جهان کمک کرده است.

نام تو مهربان به معنای مهربان است، اما تو مهربانتر از مهربانی.

شما واقعاً فردی هستید که «چهره‌ای روحانی و نورانی، نشأت‌گرفته از انرژی پرجنب‌وجوش همراه با دانش، خرد و توانایی برای تبلیغ پیام بکر زرتشت پیامبرمان» برخوردارید و به همین دلیل است که شما به عنوان یک پیر(دانای بزرگ)، بزرگ‌ترین و روشنفکرترین موبد ایرانی مورد احترام هستید اما با کمال تواضع و فروتنی، همچنان ترجیح می‌دهید که شما را «موبد مهربان فیروزگری» خطاب کنند.من آن روح فروتنی و کرامت را در شما دوست دارم. تو واقعاً گوهر یک انسان هستی که با تمام عشق و وجودم به تو درود می‌فرستم. موبد مهربان فیروزگری، شناختن شما به عنوان یک دوست خاص مایه‌ی خرسندی و افتخارم بوده است. بنابراین، در این جشن بزرگداشت بسیار ویژه به افتخار شما، از راهنمایی‌های پدرانه شما برای جامعه زرتشتی و آموزش انسانیت به ما سپاسگزارم. سپاسگزار هدیه‌ی دوستی شما و سپاسگزار نعمت رهبری و هدایت شما هستم.برای شما آرزوی زندگی پر از عشق، نور، لطف، شادی و آرامش دارم.اهورا مزدا پشت و پناهتانUshta-Te And Ushta-Veدوستتان دارم…
به امید شادی امروز و عشق همیشگی مهر املساد وست مینستر، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

فیلم پیام مهر املساد را می‌توانید در کانال آپارات امرداد  ببینید.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1402-12-05