لوگو امرداد

یادداشت بازرس انجمن زرتشتیان تهران درباره ملک اهدایی فریدونیان

25 5درباره‌ی زمین اهدایی روانشاد فریدونیان شناخته‌شده به هتل اطلس که قرار است فروش یا نگه‌داشتن آن در مجمع آدینه 1402/10/15 به رای مردم گذاشته شود بایسته است به نکاتی اشاره کنم این ملک در سال 1347 نوساز و مسکونی به اجاره هتل اطلس داده می‌شود و در سال 1371 به انجمن محترم زرتشتیان واگذار می‌شود در متن اجاره‌نامه آمده است که مستاجران نمی‌توانند کلا و یا جزیی این ساختمان را به غیر واگذار کنند برای انجام این معامله ما احتیاج به یک کارشناس و یا کارشناسان رسمی دادگستری داریم و تاکنون انجمن محترم برگه کارشناسی را به بازرسان ارایه ندادند که آیا این ملک حق کسب و پیشه دارد و با توجه به متن اجاره‌نامه‌های گذشته که مستاجر حق ندارد مورد اجاره را کلا و یا جزیی از آن را به غیر واگذار کند و آیا این ملک حق کسب و پیشه دارد و مستاجران می‌توانند به غیر واگذار کنند. بایستی کارشناسان اهل فن و وکلای مجرب تعیین کنند و اجاره‌های این ملک چند سال به حساب دادگستری ریخته شده است. اگر اشتباه نکنم  آخرین اجاره بابت 850 متر ساختمان ماهی 400 هزار یا 600 هزار تومان می‌باشد در صورتی در پرونده برگ کارشناسی کارشناس دادگستری ماهی 112 میلیون اعلام شده است از 1401 تا 1404 اگر کارشناسان و وکلای دادگستری تعیین کنند که حق کسب و پیشه را نمی‌توان انتقال داد تمام ملک اعیان و عرصه و حق بهره‌برداری متعلق به انجمن می‌باشد برای بازرسان ثابت نشده است و دچار ابهام است وضعیت کنونی ملک که آیا انجمن محترم صاحب همه امتیازات می‌باشد یا قسمتی از آن.

این که مجمع محترم و اعضای محترم هیات‌مدیره و بازرسان بر این عقیده هستند که با بالاترین قیمت و در جای درست و صحیح سرمایه‌گذاری شود شکی نیست بازرسان با فروش مخالف نیستند ولی طبق مفاد اساسنامه بایستی تبدیل به احسن شود و ملک جدید خریداری شود اگر هم نفروشیم مستاجر بایستی کرایه آن را طبق نظر کارشناسی که ماهی 112 میلیون است، پرداخت نماید.

انجمن روزی که این ملک را معرفی کرد اینگونه بیان داشت که ما یک تیکه زمینی درون هتل اطلس داریم و هیچگونه دسترسی نداریم در صورتی پس از بررسی‌ها متوجه شدیم این ملک 6 دانگ با ابعاد 9/5 عرض و 30 متر طول 285 متر زمین و 840 متر ساختمان می‌باشد در یک جا رییس محترم کمیسیون املاک و ساختمان فرمودند که ممکن است برای این ملک سند صادر کنند ولی این ملک دارای سند تک‌برگ به نام انجمن زرتشتیان تهران است.

در پایان
ببنید انجمن مالک چقدر از این ملک می‌باشد
بالاترین قیمت بفروشید
بهترین جا سرمایه‌گذاری کنید

مهرداد کاویانی، بازرس انجمن زرتشتیان تهران/ دی ماه 1402

 

به اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Facebook
Twitter

15 پاسخ

 1. سپاس و درود بر شما که نظر من هم به عنوان یک زرتشتی ساکن در تهران را نوشتی ، افرین. شاد و تندرست باشی

  1. درود .
   من به عنوان مسئول کمیسیون املاک و ساختمان
   . گفته های آقای کاویانی بازرس محترم انجمن زرتشتیان تهران که از جانب من گفته اند را تکذیب کرده و آن را کذب محض میدانم .

   1. آقای نیکنام، شما ید طولانی در تکذیب گفته هایتان دارید!
    نتیجه تخمینِ هزینه تعمیر خوابگاه پسران و دختران دانشجو را دیدیم.
    دانشجویان خوابگاه دختران همچنان منتظر تخلیه ملک رو به روی واحدشان هستند که شما قول دادید، ۲ماهه تخلیه میشود.
    خدا را صد هزار مرتبه شکر که این گفته‌ها، چندین شاهد زنده و پای کار دارد.

 2. درود بر شما
  حق کسب و پیشه برای مکان‌های مسکونی نمی‌باشد چون هتل اطلس ملک انجمن را اجاره کرده است و با نام هتل استفاده می‌کند کسب و پیشه را پرداخت می‌کند.ضمنا اگر محل اجاره بدون واگذاری به غیر اجاره داده شده حتی اگر دارای سرقفلی باشد طبق قانون ، مستاجر خلاف قانون عمل کرده و مالک می‌تواند دادخواست تخلیه نیز بدهد چون رضایت مالک را جلب نکرده است.

 3. زیاد شدن جلسات غیرعلنی انجمن نشانه شکافی است که بین منافع جامعه و تصمیمات انجمن بوجود آمده است مگر نه اینکه ایشان نمایندگان جامعه زرتشتی هستند پس جلسه غیر علنی معنی ندارد من فکر نمی کنم در اساس نامه هیچ سازمانی هم مگر سازمانهای امنیتی چنین مجوزی داده شده باشد
  صاحب اصلی انجمن اعضای انجمن یا همان جامعه زرتشتی هست و هیچ چیز نباید از چشم آنها پنهان بماند و مواردی چون آبروی همکیش و … اینها هم تمام بهانه است چنین تصمیماتی در کمیسیون گرفته می شود و در جلسه انجمن بدون ذکر نام رای گیری می شود یا در مواردی از خبرگزاری خواسته می شود ذکر نکنند همیشه همینطور بوده
  اما اگر تصمیمات یا مصوباتی در جلسات غیر علنی گرفته شود این دیگر غیرقانونی است مگر می شود صاحب جایی از تصمیماتی که برایش گرفته می شود خبر نداشته باشد و در این زمینه اگر چنین اتفاقی بیفتد و بیشتر از هیات مدیره، بازرسان مقصر بوده و باید در زمینه این پنهانکاری به جامعه پاسخگو باشند
  می گویند در شفاف سازی فوایدی است که با هیچ جیز قابل اندازه گیری نیست مهمترین آن جلوگیری از سواستفاده های احتمالی افرادی کارگزار است که با بسته شدن درها در هر سازمانی آغاز می شود

 4. درود برشما.کاش هزینه ای هم روی جامعه سالمند مون بشود .فقط مسیله مکان نیست .وگرنه خانه سالمندان که ساخته شد .بلکه هزینه مالی نگهداری که تقریبا همه زرتستیان بااین کمک نیاز دارند بشود.حالا آیاپول اجاره اینجا ویا خرید جای دیگری کمکی به این موضوع میکند….؟؟؟

  1. درود به بانو پروانه باستانی.
   همکیش گرامی، به نکته جالبی اشاره فرمودید.
   در شرایط کنونی باید” تبدیل به احسن ” باز تعریف شود.
   یعنی اگر بخشی از هزینه را صرف بهبود و احسن کردن وضع سالمندانمان بکنیم این هم نوعی تبدیل به احسن است.
   اگر بخشی از را برای بهبود کیفیت آموزشی دانش آموزمان و تجهیز آموزشگاه‌هایم به آخرین فناوری ها بکنیم، این هم نوعی تبدیل به احسن است و می‌توانیم کیفیت دانش آموزانمان را به احسن تبدیل کنیم.
   امیدوارم در مجمع آدینه ۱۵ دی ماه این نکته نیز مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم بهترین تصمیم را برای جماعتمان بگیریم. همکیشانی که کهن سالان و دانش آموزان نیز جزو همین همکیشان هستند.
   و از شما سپاسگزارم که این نکته را یادآوری کردید.
   سخنگوی گردش ۴۵
   فرامرز پوررستمی

 5. درود به همه
  همکیشان گرامی، در یادداشت گرامی بازرس انجمن مهرداد کاویانی، در بخش پایانی مطلبی آمده است که نادرست است.
  در واقع ایشان ” برداشت ” خود را از سخنان گرامی رئیس کمیسیون ساختمان و املاک انجمن نوشته‌اند و ” عین سخنان ” نیست. و رئیس کمیسیون چنین سخنانی را نگفت. بلکه احتمال یک نکته ی حقوقی را ” یادآوری” کرد که یادآوری خوبی بود.
  امیدوارم وقتی که مطلب یا سخنی را از جانب کسی دیگر می‌نویسیم و نقل قول می‌کنیم، خیلی دقت کنیم که درست و مطابق با واقعیت باشد.
  تا آنجا که من در یک سال و خورده ای تجربه دارم جناب کاویانی بازرس در این زمینه‌ها خیلی دقت نمی‌کند و گاهی برداشت‌های خود را عین واقعیت و عین سخنان دیگران می‌پندارد.
  سخنگوی گردش ۴۵
  فرامرز پوررستمی

 6. ملک می فروشید خرج ساخت و سازهای باقی مانده کنید آدریان بزرگ سالن میسازید سالن خسروی را چکار می کنید خسروی را ضررده اعلام کردید چگونه ادریان بزرگ را مدیریت خواهید کرد با ورودیه چند؟ جامعه را به دو دسته تقسیم می کنید کارمندی تالار خسروی – اعیانی ادریان بزرگ؟ سالن خراشه هزینه کردید نهایت چکار می کنید؟ برای سالن سرپوشیده مسابقات جام هم مناسب نیست. واگذار می کنید؟ خوب مردم کجای این تصمیم گیری ها هستند؟ سالن روبروی ارامگاه را متروکه کردید خیراندیش جذب کردید برای ساختن، بعد چی میشه؟ صندوق سهامی بذارید مردم را مشارکت بدید. فقط این نباشد به تصمیم خیراندیش یک ساخت و ساز کنید طبقه سوم مهد پرورش خیراندیش سالن ورزش درست کرد الان به راحتی متروکه کردید اگر صندوقی باشد فندی باشد هدایت شده خرج میشود. سرمایه جمع میشود می توان در مجموع کار درست را انجام داد دهشمند دست تنها با این تورم ها روز به روز براورد هزینه هایش آب می رود پس مجبور میشود از ایده الهایش دست بکشد و یا مدتها پروژه طول بکشد و در نهایت آنچه که میخواسته بهترین باشد نمی شود. ولی اگر صندوقی باشد با مشارکت میتوان بهترین را ساخت. باقی مانده هزینه کیخسروی را صندوق سهامی بگذارید
  با سپاس از دست اندرکاران انجمن

  1. درود به جناب آشنا.
   همکیش گرامی، بخشی از این نوشته ی شما را پسندیدم و امیدوارم که در ادامه طرح خودتان را ارائه کنید و آن را آن را دنبال بفرمایید.
   این بخش از نوشته‌تان همان پیشنهادیست که در مورد صندوق سهام یا فند ارائه کرده‌اید. اما امیدوارم تنها در مرحله پیشنهاد باقی نماند و شما طرحی هم در این زمینه ارائه کنید.
   اما آن بخشی که نپسندیدم و با آن موافق نیستم، اظهار نظر شما در مورد ساختمانیست که در ادریان بزرگ ساخته شده است.
   این ساختمان را انجمن زرتشتیان تهران نساخته است. آغاز آن نیز به سال‌هایی برمی‌گردد که گردش ۴۵ تشکیل نشده بوده است. در واقع جناب عالی “ساختن و تکمیل ” را با ” تجهیز و گرفتن مجوزهای مربوط به برق و آب و گاز ” یکسان گرفته‌اید. در حالی که این‌ها با هم تفاوت دارد.
   اظهار نظر و انتقاد حق شما و همه ی اعضای انجمن تهران است. اما امیدوارم از این پس با اطلاع کامل اظهار نظر بفرمایید، نه با آگاهی‌های ناقص!
   در مورد اینکه طرح‌ها طول می‌کشد، فرمایش شما درست است. اما بهتر است به دنبال دلیل طولانی شدن طرح‌ها باشید – که یکی از آنها نداشتن پول و نقدینگی به ویژه از۴ گردش گذشته تا کنون است – تا اینکه هیئت مدیره گردش ۴۵ را مقصر بدانید و خودتان را راحت کنید.
   همینطور در مورد به قول شما متروکه شدن سالنی که در آرامگاه وجود دارد که گردش ۴۵ در آن نقشی نداشته است.
   گردش ۴۵ در واقع وارث کارهای نشده بسیاری است که به دلایل گوناگون از گردش‌های گذشته باقی مانده است و بررسی دلایل آن نیاز به بحث و بررسی‌های زیادی دارد. امیدوارم این مجال با کمک و مشارکت هموندان و از جمله شما، فراهم شود.
   بزرگواری کنید و همچنان به خبرها و فعالیت‌های گر
   هیئت مدیره ی انجمن توجه داشته باشید، اما با آگاهی کامل و اطلاعات درست از منابع معتبر. پیشنهاد می کنم پیش از نگارش با کسانی که اطلاعات درست دارند، تماس بگیرید. من هم در فضای واقعی در حد توان در خدمت شما و دیگر اعضا هستم. چون در فضای مجازی همه چیز را نمی توان گفت.
   سخنگوی گردش ۴۵
   فرامرز پوررستمی

   1. آقای پوررستمی شما با یک عبارت کلیشه ایی (نداشتن آگاهی‌های کافی، منابع معتبر و نه شایعات!) همه را می رانید و این سیاست جالب را در پیش گرفته اید که وارثان گذشتگان هستید. نیمی از گردش 45 را میتوان وارثان نامید ولی نیمی دیگر بازماندگان ادوار گذشته هستند. چه کنیم با بازماندگانی که ادوار مختلف عهده دار مسوولیت شدند و کارها را به دوره بعد محول کردند؟!
    دیگر آنکه گزارشهای امرداد را میخوانم و میدانم دهشمند تکمیل کننده ادریان بزرگ است ولی خلط مبحث نکنید انجمن کارفرما است و در این مقطع زمانی گردش 45 قصد دارد این ساختمان را به بهره برداری برساند و در چاره جویی برای پرداخت هزینه های انشعابات و تجهیزات برآمده و پرسش شفاف این است مدیریت این سالن چگونه خواهد بود؟ شما اثبات کردید سوددهی سالن خسروی افسانه ای بیش نیست. حال ورودی ادریان بزرگ را چند تعیین خواهید کرد و میپرسم داشتن دوسالن با دو پرداخت ورودی آیا جامعه را به دو بخش کارمندی تالار خسروی و اعیانی ادریان بزرگ نمی شکافد؟
    درباره سالن روبه روی آرامگاه از زمان کرونا به شرایط همه گیری بسته شد و پس از آن هم گردش 45 بسته نگه داشت
    سالن روانشاد خراشه هم جذب دهشمند بود و گردش 45 باید به بهره برداری برساند می پرسم شیوه کار چیست؟
    با همه چالش های ادوار گذشته گردش 45 بهره بردار است خوش به سعادتتان این بخش بهره برداری را مدیریت بفرمایید و گذشته ها را به گذشته بسپارید تا الگویی برای آیندگان شوید لطفا از این به بعد هم کاری به گذشتگان نداشته باشید خود شما همیشه در همه سمتی در همه ادواری مسوولیتی داشتید. خیر پیش سپاسگزار دست اندرکاران انجمن

 7. با درود.
  چیزی که مشخص است، گاهی حس میشود که روال کارها رو به رخوت گذاشته و اعضا ترجیح میدهند بجای بهبود و تغییر، روال گذشته را پیش بگیرند. در حالیکه قبلا در زمینهای متعلق به انجمن در همان خیابان سی تیر بحث سرقفلی و حق کسب و … میلیاردها تومان به این ارگان آسیب مالی رسانده.
  خواشهمندم اعضای محترم در رابطه با املاک یه بازرسی کلی انجام داده و تمام اجاره ها را به روز کنند. در این اوضاع اقتصادی که هر روز قیمت ملک بالا میرود معنایی ندارد برای زمینی به این وسعت ماهی 400 تا 600 هزارتومان ! اگر واقعا به این قیمت است، انجمن آنرا به بنده اختصاص دهد تا پیک نیکهای خود را در آن برگزار کنم زیرا از اجاره ی یک تشک جهت خوابیدن در بدترین نقطه بدترین شهر کشور نیز ارزانتر قیمت دارد !
  در پایان، سخن از تبدیل به احسن شد؛
  بهترین کار حفظ سرمایه است. در صورتیکه زمینی فروخته میشود شایسته است زمینی دیگر جایگزین گردیده و درآمدی از اجاره نصیب انجمن گردد تا کمکی به باقی سازمانهای جامعه باشد و نسل بعد نیز دلخوش به داشتن سرمایه ای با قیمت روز باشند.

  1. درود به جناب آرش دری.
   همکیش گرامی، در مورد اجاره‌های مغازه‌های سی تیر و جاهای دیگر، نمی‌دانم شما می‌دانید یا نه که بسیاری از این مغازه‌ها در سال‌های پیش سرقفلی را به مستاجران فروخته‌اند. و اجاره‌های آن به همین سبب کم است. و این هم ربطی به امسال و پارسال و چند سال گذشته ندارد.
   اتفاقا یکی از پیشنهادهای هیئت مدیره در مورد هزینه کردن بخشی از فروش زمین شادروان فریدونیان، خریدن سرقفلی و حق کسب و پیشه برخی از مغازه‌هاست تا بتوانیم آنها را به قیمت روز اجاره بدهیم.
   اما در مورد آنکه جناب عالی – احتمالن به عنوان طنز – فرموده‌اید یکی از آنها را با به شما اجاره بدهیم، اگر شما بتوانید سرقفلی و حق کسب و پیشه‌اش را از مستاجر بخرید، تلاش می‌کنم تا هیئت مدیره را قانع کنم که آن را به قیمتی کمتر از قیمت فعلی آن به شما اجاره بدهد.
   انتظاری که من از شما و دیگر هموندان انجمن زرتشتیان تهران دارم این است که از حق خود در زمینه انتقاد کردن استفاده کنید.
   اما پس از اینکه آگاهی‌های کافی از موضوع به دست آوردید. آگاهی‌هایی که منابع معتبر به شما می‌دهند و نه شایعات!
   در آن صورت انتقادهای شما راهنمای هیئت مدیره خواهد بود.
   چون همیشه سپاسگزارم از توجه شما به اخبار انجمن خودتان!
   سخنگوی گردش ۴۵
   فرامرز پوررستمی

 8. اقای کاویانی ثابت شده هستن،قدردان روشنگری و مسیولیت پذیریشون هم هستیم.ولی شما که حرف از تکذیب میزنید کاش کمی صداقت خودتون رو ثابت میکردید فعلا که اعتمادی بهتون نیست و اعتمادی هم جلب نکردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین ها
1403-03-23